Nowakowski: Gdański walec jedzie dalej

Siatkówka

Siatkarze Trefla bez problemów pokonali w Ergo Arenie 3:0 Cerrad Czarnych Radom, dzięki czemu zanotowali 10. z rzędu zwycięstwo w ekstraklasie. - Gdański walec jedzie dalej - powiedział środkowy gospodarzy Piotr Nowakowski.

Zawodnicy Trefla kontynuują serię zwycięstw, zapoczątkowaną 22 stycznia, kiedy pokonali w Ergo Arenie 3:1 Aluron Virtu Wartę Zawiercie. Gładka wygrana z Cerradem Czarnymi była ich 10. ligowym sukcesem z kolei, a biorąc pod uwagę spotkania w Pucharze Polski, już 12. triumfem z rzędu.

- Ten mecz wyglądał tak jak sobie założyliśmy. Co prawda radomianie nie mieli nic do stracenia i zyskania, mogli zatem zagrać na luzie, ale od początku narzuciliśmy im swoje warunki. Byliśmy lepsi w każdym elemencie i odnieśliśmy dość szybkie zwycięstwo. Wszystko mieliśmy pod kontrolą i trudno było przyczepić się o coś do naszej gry. Teraz mamy dwa dni wolnego, w poniedziałek wracamy do treningu, a we wtorek wyjeżdżamy na południe Polski – stwierdził Nowakowski.

Gdańszczan, którzy po 27 meczach plasują się na trzeciej pozycji, czekają teraz dwie wyjazdowe potyczki – w środę zmierzą się w Bielsku-Białej z BBTS, natomiast w sobotę zagrają w Kędzierzynie-Koźlu z Zaksą. Serię zasadniczą podopieczni trenera Andrei Anastasiego zakończą w niedzielę 15 kwietnia w Ergo Arenie meczem z Łuczniczką Bydgoszcz.

- Chcemy zająć trzecie miejsce i spokojnie czekać na rywala. Zdajemy sobie jednak sprawę, że przed nami niezwykle trudne spotkania. Zespół z Bielska-Białej prezentuje się ostatnio bardzo dobrze, a klasa mistrza Polski jest powszechnie znana. Mamy jednak nadzieję, że gdański walec tak szybko się nie zatrzyma - podsumował środkowy bloku gdańskiej drużyny.

Podczas spotkania z Cerradem Czarnymi przekroczona została granica trzech milionów widzów, którzy pojawili się w Ergo Arenie od początku powstania obiektu.

Hala na granicy Gdańska i Sopotu rozpoczęła swoją działalność 18 sierpnia 2010 roku, a na jej inaugurację rozegrany został mecz siatkarzy Polski z Brazylią. W sumie Ergo Arena była gospodarzem 1113 imprez, z czego połowę stanowiły wydarzenia sportowe. Poza tym odbywały się tu koncerty, musicale, uroczystości rodzinne, występy kabaretów oraz gale, a także imprezy handlowe, targi i wystawy.

Rekordowy pod tym względem był rok 2017 - zorganizowano wtedy 268 imprez.

CM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie