Masternak: PBN przybliży mnie do walki o mistrzostwo świata

Sporty walki

- Bardzo się cieszę, że walka będzie o pas, bo ten pojedynek zwyczajnie na to zasługuje. Oczywiście jest to dla mnie dodatkowa motywacja i sam widziałeś, że dzisiaj na treningu sparowałem aż 10 rund. Mam nadzieję, że starcie podczas Polsat Boxing Night przybliży mnie do walki o tytuł - powiedział Mateusz Masternak (40-4, 27 KO), który na gali Polsat Boxing Night zmierzy się z Yourim Kalengą (23-4, 16 KO).

Artur Łukaszewski: Nowa stawka pojedynku z Kalengą stanowi dla ciebie dodatkową motywację?

Mateusz Masternak: Zdecydowanie tak. Bardzo się cieszę, że walka będzie o pas, bo ten pojedynek zwyczajnie na to zasługuje. Oczywiście jest to dla mnie dodatkowa motywacja i sam widziałeś, że dzisiaj na treningu sparowałem aż 10 rund. Mam nadzieję, że starcie podczas Polsat Boxing Night przybliży mnie do walki o tytuł.

To ty zabiegałeś o pas czy była to inicjatywa promotora Mateusza Borka? Właściwie jeśli pokonasz Kalengę, to od walki o tytuł będą cię dzieliły dwie lub trzy walki.

Generalnie nie lubię dzielić skóry na niedźwiedziu i jak na razie skupiam się wyłącznie na najbliższym starciu. Cieszy mnie perspektywa walki o pas, a później zobaczymy jak będzie wyglądała sytuacja.

Widziałeś swojego przeciwnika. To, że jest dobrze "wyrzeźbiony" robi na tobie w ogóle jakiekolwiek wrażenie?

Cieszy mnie to, że jest w dobrej formie. Ja skupiam się na moich przygotowaniach - chcę wyjść do ringu zmotywowany, dobrze przygotowany, a to, co zaprezentuje mój rywal należy już tylko od niego.

Jak po tym tygodniu oceniasz sparingi?

Jest lekkie zmęczenie, ale uważam, że będzie dobrze. Muszę udoskonalić jeszcze trochę taktykę, aby lepiej rozwiązywać problemy w trakcie pojedynku. Sparuję z Michałem Olasiem, Leonidem Czernobajewem. Walczyłem dzisiaj 10 rund w sporym tempie i na koniec miałem jeszcze sporo sił, także powinno być dobrze. W przyszłym tygodniu przyjeżdżają do mnie sparingpartnerzy z Anglii.

 

Cała rozmowa z Mateuszem Masternakiem w załączonym materiale wideo.

 

Bilety na galę Polsat Boxing Night: „Noc Zemsty” dostępne na ebilet.pl!
 
O gali Polsat Boxing Night: "Noc Zemsty":
 
W Częstochowie do ringu powróci były mistrz świata dwóch kategorii wagowych Tomasz Adamek w ostatnich dwóch pojedynkach udowodnił, że cały czas może mierzyć się z czołowymi pięściarzami kategorii ciężkiej na świecie. Wygrane z Fredem Kassim oraz Solomonem Haumono otworzyły przed żyjącą legendą polskiego boksu drzwi do wielkich pojedynków! Teraz jego rywalem będzie bardzo mocno bijący Joey Abell.
 
Na ostatniej prostej do walki o mistrzostwo świata znajduje się natomiast Mateusz Masternak, który zmierzy się po raz drugi z Yourim Kalengą. Kongijczyk w 2014 roku na pełnym dystansie okazał się nieznacznie lepszy od Polaka. Były mistrz Europy zapewnia jednak, że nic dwa razy się nie zdarza.
 
W pierwszej obronie tytułu mistrzyni świata WBO w kategorii super piórkowej zawalczy Ewa Brodnicka, a do ringu po dłuższych przerwach powrócą Damian Jonak oraz Michał Chudecki. W ringu swoje umiejętności zaprezentują również perspektywiczni Adam Balski oraz Robert Parzęczewski.
 
Karta walk gali PBN: "Noc Zemsty":
 
Walka wieczoru:
Tomasz Adamek (52-5, 30 KO) vs Joey Abell (34-9, 32 KO)
Mateusz Masternak (40-4, 27 KO) vs Youri Kalenga (23-4, 16 KO)
 
o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski w wadze junior ciężkiej:
 
Adam Balski (11-0, 8 KO) vs Denis Grachev (16-6-1, 9 KO)
Damian Jonak (39-0-1, 21 KO) vs Lukas Ndafoluma (11-1, 3 KO)
 
o mistrzostwo świata WBO w wadze super piórkowej:
 
Ewa Brodnicka (14-0, 2 KO) vs Sarah Pucek (8-2-1, 1 KO)
Robert Parzęczewski (19-1, 12 KO) vs Emmanuel Danso (28-2, 23 KO)
 
o pas mistrzostwo Polski w wadze półśredniej:
 
Łukasz Wierzbicki (15-0, 6 KO) vs Michał Żeromiński (13-3-1, 1 KO)
Michał Chudecki (11-2-1, 3 KO) vs Damian Wrzesiński (13-1-1, 5 KO)
 
Bilety na galę Polsat Boxing Night: „Noc Zemsty” dostępne na ebilet.pl!

Artur Łukaszewski, AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie