Reprezentant Polski wróci do kraju? Ma zasilić Jastrzębski Węgiel

Siatkówka

Wtorkowy "Przegląd Sportowy" informuje, że już niebawem może dojść do kolejnego hitu transferowego hitu w Pluslidze. Włodarze Jastrzębskiego Węgla niezadowoleni z przebiegu końcówki sezonu 2017/2018, chcą wzmocnić się na pozycji atakującego i sięgnąć po reprezentanta Polski Dawida Konarskiego. Siatkarz ma prowadzić już negocjacje z klubem z Jastrzębia-Zdroju.

– Potwierdzam, że Dawid znajduje się na naszej liście marzeń. To świetny zawodnik, który dałby drużynie nowy impuls. Prowadzimy z nim rozmowy, ale nic więcej nie mogę powiedzieć (...) Mogę za to obiecać, że w kolejnym sezonie będziemy mocniejsi i powalczymy o medale – mówi we wtorkowym "Przeglądzie Sportowym" prezes Jastrzębskiego Węgla Adam Gorol.

Wielkim zwolennikiem ściągnięcia Konarskiego do Jastrzębia-Zdroju ma być były selekcjoner kadry o były trener atakującego w ZAKSIE - Ferdinando De Giorgi. Włoch jest aktualnie szkoleniowcem ekipy Jastrzębskiego Węgla, która przed kilkudziesięcioma godzinami odpadła z rywalizacji o mistrzostwo Polski. W związku z niepowodzeniem De Giorgi potrzebuje wzmocnień, dlatego pierwszym ruchem ma być sprowadzenie reprezentanta Polski.

Konarski miniony sezon spędził w Turcji, gdzie reprezentował barwy Ziraatu Bankasi Ankara. W tureckim klubie występował między innymi u boku Bartosza Kurka. Początek miał wymarzony, ale z biegiem czasu zespołowi ze stolicy Turcji szło coraz gorzej. Ostatecznie Ziraat zajął 6. miejsce w lidze, a inne rozgrywki także zakończył bez żadnego trofeum.

Największy polski dziennik sportowy donosi również o innych ciekawych ruchach transferowych. "W Jastrzębiu Konarski ma zająć miejsce po Macieju Muzaju. Jak ustaliliśmy, 24-letni atakujący przeniesie się do Trefla Gdańsk, gdzie zastąpi Damiana Schulza. W PlusLidze szykuje się zatem karuzela transferowa z atakującymi reprezentacji Polski w rolach głównych. Łukasz Kaczmarek przechodzi przecież z Cuprum Lubin do ZAKS-y" - czytamy we wtorkowym "Przeglądzie Sportowym".

 

W załączonym materiale wideo skrót meczu Jastrzębskiego Węgla z Treflem Gdańsk, który zadecydował o odpadnięciu jastrzębian z walki o mistrzostwo Polski.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze