Fatalna pomyłka Donnarummy w finale Pucharu Włoch! Piłka przełamała mu ręce

Piłka nożna

AC Milan miał apetyty na zdobycie pierwszego trofeum od dłuższego czasu, jednak na ich nieszczęście na drodze po Puchar Włoch stanął dominujący na włoskim podwórku Juventus. Stara Dama strzelanie w finale rozpoczęła późno, jednak błyskawicznie wybiła Milanowi walkę z głowy. Jednym z kluczowych momentów była fatalna interwencja Gianluigiego Donnarummy, który wpuścił strzał Douglasa Costy z dystansu.

Juventus na prowadzenie w finale Pucharu Włoch wyszedł po stałym fragmencie gry i rozsypał worek z bramkami. Do siatki Donnarummy efektowną główką trafił Mehdi Benatia, jednak drugi gol zaledwie kilka minut później ląduje niemal w całości na konto włoskiego bramkarza.

Utalentowany golkiper niepotrzebnie chciał złapał nabierający niebezpiecznej rotacji strzał z dystansu Douglasa Costy i przełamał jego rękawice tuż przy słupku. Piłka wtoczyła się do bramki, a faworyt zadawał kolejne ciosy Rossonerim.

 

Donnarumma nie popisał się także przy trzecim trafieniu, gdy wypuścił z rąk piłkę, a tę do bramki z najbliższej odległości skierował strzelec pierwszego z goli, Benatia.

 

Bramka Costy w załączonym materiale wideo.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze