Współwłaściciel KSW o zastąpieniu Wrzoska na gali "44" i przyszłości Ziółkowskiego

Sporty walki

Marian Ziółkowski (19-6-1, 1 NC, 5 KO, 12 SUB) zastąpi kontuzjowanego Marcina Wrzoska (13-4, 5 KO, 3 SUB) podczas gali KSW 44, która już 9 czerwca odbędzie się w Gdańsku. "Golden Boy" zmierzy się w limicie umownym z Kleberem Koike Erbstem (23-4-1, 2 KO, 19 SUB). - Marian Ziółkowski jest bardzo perspektywiczny, dość młody. Niezłe z niego "ziółko" - powiedział współwłaściciel organizacji Martin Lewandowski.

Adam Sławiński: Mamy zmianę na karcie walk KSW 44. Co to za zmiana i z czego wynika?


Martin Lewandowski: Wynika z przykrej sytuacja, jaka wydarza się przy prawie każdej gali MMA. Taka "pięta achillesowa" tej dyscypliny, czyli częste kontuzje. Wrzosek doznał poważnej kontuzji, bo zerwał mięsień klatki piersiowej. To uraz, który uniemożliwia i ogranicza ruchomość całego barku. Cztery tygodnie musi leżeć i nic nie robić. W perspektywnie gali, która już za dwa tygodnie, musieliśmy podjąć tę decyzję i znaleźć zastępstwo. Na horyzoncie pojawił się zawodnik i z jego teamu zgłosił się menadżer. Również będzie to Polak, ale kategoria umowna. Marian Ziółkowski ma świetny rekord, jest bardzo perspektywiczny, dość młody. Niezłe z niego "ziółko".


Co to nowe zestawienie zmienia? Jakim zawodnikiem jest Ziółkowski i jak sam pojedynek może się zmodyfikować?


To niekomfortowa sytuacja dla każdego z zawodników. Po pierwsze Wrzosek, bo odpadł. Koike musi przestawić całe swoje przygotowania do zawodnika, który jest bardzo silny w parterze, ma na swoim koncie aż 12 poddań. Facet słynący z dobrego grapplingu. Erbst miał cały obóz pod lubiącego wymianę Wrzoska. Teraz musi wszystko zmienić. Przez to, że ustawiliśmy to na ostatnią chwilę, musieliśmy ustawić tę walkę na limit umowny, około 68 kg. No i nie będzie to walka o pas.


Co Ziółkowski może osiągnąć w świecie KSW?

 

Jest to bardzo perspektywiczny zawodnik, któremu przyglądamy się już od jakiegoś czasu. Są tacy zawodnicy na mapie polskiego MMA, których ciągle obserwujemy. Podpisaliśmy z nim kontrakt na cztery walki. Od razu dajemy mu szansę pojedynku z byłym mistrzem kategorii piórkowej KSW.


Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

 

Bilety na galę KSW 44 dostępne na ebilet.pl!


O gali KSW 44

Na gali KSW 44 w walce wieczoru zobaczymy niezwykle oczekiwane starcie w wadze ciężkiej pomiędzy Mariuszem Pudzianowskim a byłym mistrzem, Karolem Bedorfem. Kolejnego zwycięstwa w klatce poszuka jedna z największych gwiazd KSW, Michał Materla, który podejmie w ERGO Arenie Martina Zawadę.

Do klatki wejdzie też Tomasz Oświeciński, który skrzyżuje rękawice z bośniacką supergwiazdą, Erko Junem. Filip Wolański skrzyżuje rękawice z Danielem Torresem. Berserker ze Szczecina, Gracjan Szadziński zmierzy się z Paulem Redmondem, a irlandzki pionier Chris Fields przywita w KSW brazylijskiego bombardiera, Wagnera Prado. Gala KSW 44 rozpocznie się od pojedynku pomiędzy Dawidem Gralką a Sebastianem Przybyszem.

Bilety na galę KSW 44 dostępne na ebilet.pl!

 

Karta walk KSW 44:

 

walka wieczoru:

Waga ciężka: Karol Bedorf (14-3, 5 KO, 3 SUB) - Mariusz Pudzianowski (12-5-1NC, 5 KO, 2 SUB)

 

Limit umowny (68 kg) Kleber Koike Erbst (23-4-1, 2 KO, 19 SUB) - Marian Ziółkowski (19-6-1, 1 NC, 5 KO, 12 SUB)

 

Limit umowny (90 kg): Michał Materla (25-6, 7 KO, 12 SUB) - Martin Zawada (28-14-1, 18 KO, 5 SUB)

Waga ciężka: Tomasz Oświeciński (1-0, 1 KO) - Erko Jun (0-0)

Waga piórkowa: Filip Wolański (11-2, 3 KO, 2 SUB) - Daniel Torres (7-3-1NC, 4 KO, 1 SUB)

Waga lekka: Gracjan Szadziński (7-2, 5 KO) - Paul Redmond (14-7, 5 KO, 5 SUB)

Waga półciężka: Chris Fields (12-7-1, 6 KO, 5 SUB) - Wagner Prado (13-3-1NC, 12 KO)

Waga lekka: Łukasz Rajewski (7-3-1NC, 5 KO) - Leo Zulić (7-1, 3 KO, 3 SUB)

Waga kogucia: Dawid Gralka (6-1, 4 SUB) - Sebastian Przybysz (3-1, 1 KO, 1 SUB)

Adam Sławiński, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie