Reprezentacja Polski zawiodła na całej linii podczas MŚ 2018. Polacy rozpoczęli mistrzostwa od porażki z Senegalem 1:2, później w meczu o wszystko zostali rozbici przez Kolumbię 0:3. Na pocieszenie wygrali z Japonią, ale styl jaki zaprezentowali pozostawiał wiele do życzenia. Od razu zaczęły się spekulacje na temat przyszłości Nawałki.

 

- Jako były selekcjoner i były prezes stowarzyszenia trenerów zawsze byłem wrogiem zmian szkoleniowców w sposób bardzo nieoczekiwany. Nie sądzę, że została dokonana analiza, bo minęło za mało czasu. Po tych mistrzostwach świata, po włożonych środkach i znakomitej organizacji zapewnionej przez Zbigniewa Bońka i zarząd PZPN, Adam Nawałka i jego sztab dokładnie przeanalizuje każdą jednostkę treningową - stwierdził Andrzej Strejlau dodając, że jego zdaniem nie dojdzie do zmian na stanowisku selekcjonera.

 

We wtorek mają zostać pierwsze decyzje, na godzinę 12.00 zaplanowano konferencję prasową z udziałem Nawałki oraz Bońka.

 

- Na racjonalne wnioski trzeba będzie jeszcze poczekać. Każdy z nas ma jakieś przemyślenia. Prezes i trener na pewno też. Mam nadzieję, że Adam Nawałka pozostanie na swoim stanowisku - dodał Dariusz Wdowczyk.

 

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.