Mistrzowie Polski ze względu na odbywające się od 10 do 30 września Mistrzostwa Świata we Włoszech i Bułgarii, rozpoczną okres przygotowawczy bez udziału kadrowiczów. W początkowym etapie treningów zabraknie także fizjoterapeuty Tomasza Pieczko i statystyka Roberta Kaźmierczaka, którzy znajdują się w sztabie reprezentacji Polski.

 

– Nie znamy jeszcze dokładnej liczby zawodników, którzy wezmą udział w pierwszym treningu. Na początku sprawdzimy ich poziom, a później rozpoczniemy naszą pracę – powiedział Roberto Piazza.

 

Powoli kształtuje się plan przedsezonowych gier PGE Skry. Potwierdzony jest już ostatni sprawdzian bełchatowian przed startem PlusLigi, którym będzie IX Międzynarodowy Turniej Charytatywny Wielton Giganci Siatkówki (Wieluń, 5–7 października).

 

– W ubiegłym sezonie graliśmy w dwóch turniejach i dwóch meczach sparingowych. W tym okresie chciałbym, aby drużyna rozegrała więcej meczów. Przygotowujemy ich plan i mam nadzieję, że wkrótce przedstawimy listę sparingów – dodał trener bełchatowian, który także bacznie przygląda się formie kadrowiczów. – Oczywiście oglądałem wiele meczów naszych siatkarzy w narodowych kadrach. Tak jak często podkreślałem, chcę być przygotowany, kiedy się spotkamy ze wszystkimi w Bełchatowie.