Twitter po finale MŚ 2018: Francja mistrzem świata, Chorwacja mistrzem ludzkich serc

Piłka nożna

Reprezentacja Francji pokonała Chorwację 4:2 i po raz drugi w historii została piłkarskim mistrzem świata. Chorwaci od początku turnieju zachwycali kibiców ambitną i skuteczną grą. Tym razem zabrakło im szczęścia i muszą zadowolić się drugim miejscem.

Francuzi byli przez wielu typowani do grona faworytów, jak się okazało słusznie. Od początku turnieju młoda drużyna trenera Didiera Deschampsa zachwycała mądrą i poukładaną grą. Mimo wszystko serca kibiców skradli jednak Chorwaci za to, że byli najbardziej ambitnie walczącym zespołem tych mistrzostw. "Wielki szacunek dla Chorwacji! Ekipa z charakterem!", "Widzieć co potrafią Chorwaci, jak umierają na boisku dla siebie, kibiców, kraju - bezcenne", "Serducho dziś z Chorwatami, dla mnie są mistrzami" - pisali sportowcy, dziennikarze i eksperci.

Wiele pozytywnych opinii zebrała również Rosja za doskonałą organizację imprezy. "Gratulacje fantastycznie zorganizowanego Mundialu Rosji i Rosjanom", "Brawo Rosja za organizację turnieju i postawę zespołu!" - pisali.

 

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie