Mistrzowski rewanż w Londynie! Kolejna walka o pas na KSW 45

Sporty walki

Dricus Du Plessis (12-1, 4 KO, 8 sub) stworzył z Roberto Soldicem (13-3, 11 KO, 1 sub) kapitalne widowisko na gali KSW 43, odbierając Chorwatowi tytuł mistrzowski. Bardzo szybko zaczęło się spekulować o rewanżowym pojedynku i dojdzie on do skutku już na gali z numerkiem "45" w Londynie!

O tym, że walka dwóch zagranicznych zawodników o pas kategorii półśredniej cieszyła się wielkim zainteresowaniem, niech świadczy fakt, że włodarze KSW na kilkanaście dni przed galą KSW 43 ustanowili ją walką wieczoru. W klatce wojownicy nie zawiedli, mimo że bili się niespełna dwie rundy. Soldic był bliski zwycięstwa, jednak ostatecznie został znokautowany.
 
Chorwat miał olbrzymie problemy ze zbijaniem wagi i częściowo właśnie tym obwinia swoją kiepską dyspozycję. Kilka dni przed występem miał do zrzucenia aż 18 kilogramów! Ostatecznie udało mu się zmieścić w limicie, jednak przepłacił to zdrowiem.
 
Zawodnicy będą mieli okazję zmierzyć się o pas mistrzowski raz jeszcze w Londynie. Będzie to drugi pojedynek mistrzowski obok walki Karola Bedorfa z Philippem De Friesem.
ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie