Lekkoatletyczne mistrzostwa Afryki opóźnione przez chaos na lotnisku

Inne
Lekkoatletyczne mistrzostwa Afryki opóźnione przez chaos na lotnisku
fot. PAP

Wielu lekkoatletów - w tym słynna Caster Semenya - utknęło nawet na trzy dni w Lagos, czekając na samolot do Asaby, gdzie odbędą się mistrzostwa Afryki. Ze względu na chaos organizacyjny na nigeryjskim lotnisku rozpoczęcie imprezy zostało opóźnione.

Impreza miała rozpocząć się w środowy ranek. Ze względu na wspomniane kłopoty tego dnia odbędzie się tylko niewielka część z pierwotnie zaplanowanych konkurencji. Pierwsze zmagania przesunięto z godzin porannych na późno popołudniowe, a większość przełożono na kolejne dni.

 

Afrykańska konfederacja lekkoatletyczna skwitowała sprawę, mówiąc o "problemach organizacyjnych". Więcej szczegółów zdradzili zawodnicy.

 

Marokańska skoczkini wzwyż Rhizlane Siba poinformowała, że ona i jej koleżanki i koledzy z reprezentacji utknęli na trzy dni w Lagos, czekając na przesiadkowy lot i w tym czasie otrzymali niewielką pomoc.

 

- Nie trenowaliśmy przez trzy dni, a przez dwa nie odżywialiśmy się właściwie - zaznaczyła.

 

Jak dodała, ekipa Maroka spędziła w tym czasie jedną noc w hotelu, ale resztę czasu przesiedziała na lotnisku.

 

Na portalach społecznościowych można obejrzeć zdjęcia czołowych afrykańskich lekkoatletów śpiących na podłodze lotniska w otoczeniu swoich bagaży. Trzy dni w Lagos spędziła też reprezentacja RPA, z mistrzynią olimpijską z Rio de Janeiro na 800 m Semenyą i srebrnym medalistą tych igrzysk w skoku w dal Luvo Manyongą.

 

Kenijczycy utknęli na dwie doby i niewiele brakowało, by w ogóle zrezygnowali z udziału w MŚ.

 

Pierwotnie impreza miała odbywać się właśnie w Lagos, ale przeniesiono ją do Asaby.

jb, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze