Liga Mistrzów: Historyczny awans się oddalił! MOL Vidi gorsze od AEK-u Ateny

Węgierski MOL Vidi liczy na historyczny awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów, jednak osłabił się na własne życzenie już na początku meczu rozgrywanego w Budapeszcie. Czerwona kartka Szabolca Husztiego znacznie utrudniła zadanie, co bezlitośnie wykorzystał AEK Ateny. W drugiej połowie szanse się wyrównały, a po wymianie ciosów goście triumfowali 2:1.

Jeszcze kilka sezonów temu Lech Poznań wyrzucał węgierski zespół (wówczas pod nazwą Videoton FC) z play-offów Ligi Europy, tym razem jednak MOL Vidi miał okazję historycznie awansować do fazy grupowej Champions League.

Plany pokrzyżowali sobie jednak... sami. Już w 23. minucie zespół osłabił Szabolcs Huszti, który potraktował rywala wyprostowaną nogą i wyleciał z boiska. AEK poczuł krew i zdecydowanie ruszył do przodu. Dziesięć minut później gości na prowadzenie wyprowadził Viktor Klonaridis, dobijając piłkę z najbliższej odległości, zaś po przerwie dużo efektowniej wynik podwyższył Anastasios Bakasetas.

Grek uderzył z 20 metrów, a piłka po szczęśliwym kontakcie z obrońcami poszybowała w stronę bramki "nie do obrony". Cztery minuty później 25-letni napastnik miał mniej szczęścia, bowiem stracił kontrolę nad ciałem i wyleciał z boiska za podobny wybryk do Husztiego - sędzia był w tym wypadku niezwykle konsekwentny.

Analogicznie to osłabienie uskrzydliło ekipę z Székesfehérvár. W 68. minucie po długim przerzucie Istvana Kovacsa fantastycznym wykończeniem akcji popisał się doświadczony Danko Lazovic. Były snajper PSV i Zenita Sankt Petersburg zwiódł obrońcę kierunkowym przyjęciem na klatkę piersiową i pokonał bezradnego bramkarza rywali.

Mimo ambitnych prób gospodarzy, spotkanie zakończyło się porażką MOL Vidi, co stawia ich w złej sytuacji przed wyjazdem do Grecji.

MOL Vidi - AEK Ateny 1:2 (0:1)
Bramki: Lazovic 68 - Klonaridis 34, Bakasetas 49

MOL Vidi: Adam Kovacsik - Attila Fiola, Roland Juhasz, Paulo Vinicius, Stopira - Loic Nego, Anel Hadzic, Boban Nikolov (54. Marko Scepovic) - Istvan Kovacs, Danko Lazovic, Szabolcs Huszti

AEK Ateny: Vassilis Barkas - Michalis Bakakis, Marios Oikonomou, Vasileios Lampropoulos, Niklas Hult - Kostas Galanopoulos (66. Alef), Andre Simoes, Viktor Klonaridis (82. Helder Lopes) - Tasos Bakasetas, Petros Mantalos, Marko Livaja (86. Ezequiel Ponce)

Żółte kartki: Lazovic, Nego - Klonaridis, Galanopoulos

Czerwone kartki: Huszti 23 - Bakasetas 53

Wielkie piłkarskie emocje w nowym sezonie 2018/2019 Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA zapewnią nowe kanały Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2 w jakości Super HD. Łącznie przez 3 lata w ofercie Telewizji Polsat, platformy Cyfrowy Polsat, sieci Plus i IPLI będzie można zobaczyć ponad 1000 meczów.