Punktualnie o 17:30 w Polsacie Sport ruszy studio, z którego przywitają państwa nasi dziennikarze Paulina Chylewska i Tomasz Smokowski. Ich gośćmi będą Dariusz Dziekanowski, Dariusz Wdowczyk oraz Paweł Golański. Za analizę - zarówno przed, jak i pomeczową zadbają Marcin Feddek i Tomasz Łapiński. Po kilkudziesięciu minutach przeniesiemy się do naszego studia w Bolonii, gdzie wraz z Bożydarem Iwanowem zasiądą Roman Kołtoń oraz Artur Wichniarek. Wywiady na miejscu przeprowadzać będzie Marcin Lepa.

- Mamy tyle czasu, że przeanalizujemy wszystko przed meczem jeszcze zanim to wszystko się rozpocznie - mówi Tomasz Smokowski, który był gościem Polsat News. - Pewnie przeanalizujemy też różne warianty składu. W każdej gazecie jest inna jedenastka reprezentacji Polski. Mam nawet cyfrowe wydanie "Przeglądu Sportowego" i tam skład różni się od tego, który został dzisiaj zaprezentowany w wersji papierowej - zauważa dziennikarz Polsatu Sport.
Ja bym proponował przede wszystkim, żeby nie przywiązywać się do tego składu, który dzisiaj wyjdzie na murawę w Bolonii. Adam Nawałka w pierwszym meczu w roli selekcjonera wystawił legendarnych już Kosznika i Marciniaka, którzy później w kadrze już nie zaistnieli. Podejrzewam, że w tej kadrze też są zawodnicy, którzy nie zagoszczą na dłużej w drużynie. Sądzę, że Jerzy Brzęczek będzie mówił głosem prezesa Zbigniewa Bońka, a ten uważa, że nie ma możliwości, by piłkarze, którzy nie grają w piłkę w klubach, byli w tej reprezentacji na dłużej.
O godzinie 20:35 ze stanowiska komentatorskiego w Bolonii usłyszymy już Mateusza Borka i Tomasza Hajtę, którzy zrelacjonują mecz Włochy - Polska. Zaraz po zakończeniu spotkania ponownie wrócimy do naszego studia, które potrwa aż do północy. Wtedy też w Polsacie Sport rozpocznie się magazyn skrótów, w którym zaprezentujemy bramki ze wszystkich meczów rozegranych 7 września w Lidze Narodów UEFA.