CF: Błaszczykowski dostanie szansę w klubie

Piłka nożna

Jakub Błaszczykowski dość niespodziewanie znalazł się w wyjściowym składzie reprezentacji Polski na mecz z Włochami i po przeciętnym występie ostatecznie sprokurował rzut karny dla rywali. Czy brakuje mu regularnej gry w Wolfsburgu? O jego sytuacji ze spokojem wypowiedział się Artur Wichniarek.

Błaszczykowski nieoczekiwanie zagrał w Bologni od pierwszej minuty i miał pomagać Arkadiuszowi Recy na lewej stronie boiska. Brak rytmu meczowego był jednak bardzo widoczny...
 
- To chyba pierwszy okres przygotowawczy Kuby, który przepracował od początku do końca. Niemal każdy klubowy trener stawia na początku sezonu na zawodnika, który jest w rytmie meczowym. Jeśli trener Bruno Labbadia wie, że Błaszczykowski w ciągu ostatnich sezonów grał średnio 6 meczów w sezonie, miał 17 kontuzji, to nie buduję na nim swojego zespołu. Labbadia uratował Wolfsburg, jednak był niezwykle krytykowany, ciężko mu się dziwić. On dobrze rozpoczynał pracę ze swoimi zespołami, a później następował potężny zjazd - opowiedział Artur Wichniarek.
 
Były napastnik Arminii Bielefeld miał okazję spotkać się z menedżerem Wolfsburga na niemieckich boiskach.
 
- Znając trochę Labbadię wiem, że jeśli Kuba będzie dawał z siebie maksa na każdym treningu, ten w końcu da mu szansę. On uwielbia zawodników. Ja bym jeszcze Kuby nie skreślał - zakończył.
 
Dyskusja o Błaszczykowskim w załączonym materiale wideo.
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze