MŚ w siatkówce. Kolejny zwycięski tie-break reprezentacji USA

W czwartkowym spotkaniu grupy C MŚ siatkarzy reprezentacja USA pokonała Australię 3:2 (25:23, 25:20, 22:25, 23:25, 15:10). To drugi mecz na tym turnieju wygrany przez Amerykanów. W pierwszym, również po tie-breaku ograli Serbię.

Przed meczem można było sądzić, że zdecydowanym faworytem tego spotkania są podopieczni Johna Sperawa, aczkolwiek należało pamiętać, że ekipa z Australii potrafi sprawiać niespodzianki. Nie inaczej było podczas tego spotkania.

Starcie od początku było wyrównane, jednak dwie pierwsze partie padły łupem siatkarzy z USA. W trzeciej odsłonie w szeregi amerykańskiej kadry wkradła się dekoncentracja. Tę sytuację wykorzystali ich rywale, którzy jakby natchnieni wygrali tego seta i kolejną odsłonę.

Decydującego seta obie ekipy rozpoczęły od bardzo wyrównanej walki, jednak po zmianie stron siatkarze Stanów Zjednoczonych zaczęli budować sobie bezpieczną przewagę, która pozwoliła im wygrać tie-breaka 15:10 i całe spotkanie 3:2.

USA – Australia 3:2 (25:23, 25:20, 22:25, 23:25, 15:10)