Rekord Europy Szwajcara Wandersa w ulicznym biegu na 10 km

Inne
Rekord Europy Szwajcara Wandersa w ulicznym biegu na 10 km
Fot. PAP

Szwajcar Julien Wanders ustanowił rekord Europy w biegu ulicznym na 10 kilometrów. W Durbanie pokonał ten dystans w 27 minut i 32 sekundy. Poprzedni oficjalny należał do słynnego Brytyjczyka Mo Faraha i był gorszy o 12 sekund.

22-letni Wenders, trenujący na co dzień w Kenii, zajął w niedzielę w RPA drugie miejsce. Najlepszy okazał się Joshua Cheptegei z Ugandy - 27,16.

 

Dotychczasowy rekord życiowy Wendersa na 10 km był aż o 30 sekund gorszy od jego niedzielnego wyniku w Durbanie.

 

Poprzedni rekord Europy, według tabel IAAF, należał do Faraha. Pochodzący z Somalii Brytyjczyk osiągnął ten rezultat w 2010 roku - 27,44. Niektóre źródła przypisują dotychczasowy rekord Nickowi Rose'owi - 27,35 (inna wersja 27,34) z kwietnia 1984 roku.

 

35-letni obecnie Farah to czterokrotny mistrz olimpijski. W 2012 roku triumfował w Londynie na 5000 i 10 000 m, a cztery lata później na tych samych dystansach w Rio de Janeiro. Jest także sześciokrotnym mistrzem świata i pięciokrotnym mistrzem Europy w swoich koronnych konkurencjach. Od pewnego czasu specjalizuje się w biegach ulicznych, niedawno poprawił rekord Europy w maratonie.

MM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie