Liga Mistrzów: Remis Monaco z Club Brugge. Glik zawalił gola

AS Monaco nadal czeka na kolejne zwycięstwo. W meczu trzeciej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów zremisowało 1:1 z Club Brugge. Przy bramce dla gospodarzy błąd popełnił Kamil Glik.

Monaco kontynuuje czarną serię. Wicemistrzowie Francji zanotowali dwunasty mecz bez zwycięstwa. Było to także szesnaste starcie bez powodzenia reprezentanta Polski Kamila Glika.

Początkowy fragment spotkania był bardzo wyrównany. Pierwszą sytuację w 11. minucie mieli gospodarze. Po rzucie rożnym Emmanuel Dennis chciał zaskoczyć bramkarza Monaco strzałem na bliższy słupek, lecz ten doskonale odczytał jego intencje. Chwilę później Wesley rozpędził się z piłką i wpakował piłkę do siatki, lecz arbiter nie uznał gola, bo dopatrzył się spalonego. Swoje szanse mieli także goście. Strzału z dystansu próbował Jemerson, ale piłka minęła prawy słupek bramki.

Przez dłuższy czas gra toczyła się w środkowej strefie boiska i niewiele wskazywało na to, by miało się to zmienić. W 31. minucie szybką akcję prawym skrzydłem przeprowadził Aleksandr Golovin i dograł w pole karne. Tam czekał już Moussa Sylla i dał prowadzenie Monaco. Nie była to jedyna okazja tego piłkarza. Miał okazję jeszcze w pierwszej połowie, lecz nie trafił do pustej bramki. Przyjezdni długo nie cieszyli się prowadzeniem. Po przegranym pojedynku główkowym Kamila Glika w 39. minucie Wesley doprowadził do wyrównania.

Niewiele brakowało, a druga część spotkania znakomicie rozpoczęłaby się dla dospodarzy. Już w 47. minucie po ciekawej kombinacji Dennis zdecydował się na strzał z dystansu. Loic Badiashile uratował swój zespół końcami palców sięgając piłki i wyprowadzając ją za linię. Do końca spotkania każdy z zespołów miał jeszcze swoje szanse, lecz żaden nie potrafił ich wykorzystać.

W następnej kolejce oba zespoły spotkają się ponownie. Spotkanie zostanie rozegrane w Monaco.

Club Brugge - AS Monaco (1:1)
Bramki: Wesley 39' - Sylla 32'

Club Brugge: Karlo Letica - Benoit Poulain, Brandon Mechele, Stefano Denswil - Thibault Vlietinck (83' Clinton Mata), Ruud Vormer, Marvelous Nakamba, Hans Vanaken, Emmanuel Dennis (90' Krepin Diatta) - Kaveh Rezaei (79' Lois Openda), Wesley

AS Monaco: Loic Badiashile - Andrea Raggi, Kamil Glik, Jemerson - Djibril Sidibe (64' Benjamin Henrichs), Youssef Ait Bennasser, Youri Tielemans, Nacer Chadli - Stevan Jovetic (12' Sofiane Diop, 73' Jean-Eudes Aholou), Moussa Sylla, Aleksandr Golovin

Żółte kartki: Nakamba, Wesley, Dennis - Sidibe, Jemerson, Tielemans