UFC: Co nas czeka w wykonaniu Polaków?

Sporty walki

Przed kibicami UFC prawdziwy maraton. Dziewięć wydarzeń w osiem tygodni, wiele hitowych zestawień i oczywiście kilka polski akcentów. Kto z krajowego podwórka spróbuje zawojować oktagon? Prezentujemy przegląd polskich występów w UFC zaplanowanych do końca 2018 roku!

Do końca roku pozostały już tylko dwa miesiące. Na zewnątrz coraz niższe temperatury, ale w organizacji UFC to najgorętszy okres. Do klatki powrócą m.in. Jon Jones na rewanżową konfrontację z Alexanderem Gustafssonem, a już w najbliższy weekend pas kategorii ciężkiej z rąk Daniela Cormiera spróbuje wyrwać Derrick Lewis. W tym niezwkle napiętym kalendarzu liczyć również na występy naszych reprezentantów. Kto postara się dopisać kolejną wygraną do swojego rekordu?


3/4 listopada - UFC 230 w Nowym Jorku - Adam Wieczorek vs Rogerio de Lima


"Siwy" do rozpiski hitowej gali wskoczył w ostatniej chwili. Czasu na przygotowanie planu taktycznego nie było zbyt wiele, ale batalia z Brazylijczykiem to szansa na przedłużenie zwycięskiej passy w UFC do trzech z rzędu. De Lima wraca do oktagonu po 1,5 rocznej przerwie spowodowanej wpadką dopingową i dodatkowo po długiej przerwie ponownie spróbuje swoich sił w kategorii ciężkiej.


17/18 listopada - UFC Fight Night w Buenos Aires - Bartosz Fabiński vs Michel Prazeres


Niepokonany w UFC "Rzeźnik" w Argentynie stanie przed najpoważniejszym wyzwaniem w karierze. Po wygranych z Garretem McLellanem, Hectorem Urbiną oraz Emilem Weberem Meekiem przyszła pora na Prazeresa. Dla Polaka to szansa na przerwanie zatrzymania sześciu zwycięstw w UFC i mocnego wejścia do czołówki kategorii półśredniej.


1/2 grudnia - UFC Fight Night w Adelaidzie - Salim Touahri vs Keita Nakamura


Touahri powraca po ponad rocznej przerwie. "Grizzli" miał pojawić się w klatce już w maju w Liverpoolu, ale jego plany pokrzyżowała kontuzja. W starciu z doświadczonym Keitą Nakamurą może zapisać pierwszą wygraną w największej organizacji MMA na świecie.


8/9 grudnia - UFC 231 w Toronto - Joanna Jędrzejczyk vs Valentina Shevchenko


Polka zadebiutuje w kategorii muszej w UFC i od razu dostaje szansę walki o pas mistrzowski. W lipcu "JJ" powróciła na zwycięską ścieżkęw starciu z Tecią Torres, a w Kanadzie zmierzy się już po raz czwarty z Szewczenko. Do tej pory w muay thai trzykrotnie musiała uznać wyższosć reprezentantki Peru. Czy uda się przełamać niekorzystną serię?


* * *

 

Wolne miejsca w kartach walk nada są dostępne, a z pewnością niektórzy z Polaków mają jeszcze ochotę spróbować swoich sił w oktagonie UFC. Paweł Kowalik w magazynie Puncher Extra Time zdradził, że z niecierpliwością czekają na korzystną ofertę od amerykańskiej organizacji.


- Z polskich zawodników tylko Marcin pali się do walki. Jesteśmy gotowi i czekamy na ofertę, aby być może wskoczyć do rozpiski jednej z grudniowych gal - zdradził menadżer MMA Cartel.


W załączonym materiale wideo zapowiedź występów polskich wojowników w UFC.


Transmisje gal UFC na sportowych antenach Polsatu. Najbliższe wydarzenie UFC już w nocy z soboty na niedzielę w Polsacie Sport!

Maciej Turski, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze