Liga Mistrzów: Podział punktów w starciu Interu Mediolan i Barcelony

W meczu Inter Mediolan - FC Barcelona kibice długo musieli czekać na gole. Ostatecznie, po wymianie ciosów w końcówce spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Taki wynik sprawił, że "Duma Katalonii" awansowała do fazy pucharowej.

Chociaż trener Ernesto Valverde zapowiadał, że w meczu być może zagra Lionel Messi, to tak się nie stało. Argentyńczyk przyleciał z drużyną do Mediolanu, jednak ostatecznie zabrakło go nawet wśród rezerwowych.

W pierwszej połowie Barcelona zdecydowanie częściej utrzymywała się przy piłce i stworzyła sobie więcej okazji bramkowych, jednak nic to nie dało. Po 45 minutach było to jedyne wtorkowe spotkanie Ligi Mistrzów, gdzie kibice nie zobaczyli goli. Kilka okazji miał Luis Suarez, który odlicza kolejne minuty bez zdobytej bramki w wyjazdowym meczu Ligi Mistrzów. Na kolejną czeka od września 2015 roku!

Po przerwie niewiele się zmieniło. Goście dominowali i w końcówce rezerwowy Malcom wyprowadził ich na prowadzenie. Było to jego pierwsze trafienie w barwach "Dumy Katalonii". Radość podopiecznych Valverde nie trwała zbyt długo. Cztery minuty później do remisu doprowadził Mauro Icardi. Wynik nie uległ już zmianie.