Starcie mistrzów świata! Szalpuk zgasił Schulza

Siatkówka

W spotkaniu 6. kolejki PlusLigi PGE Skra Bełchatów – Asseco Resovia nie brakowało kapitalnych akcji. W jednej z nich w roli głównej wystąpili dwaj mistrzowie świata. Artur Szalpuk kapitalnym, pojedynczym blokiem zatrzymał atak Damiana Schulza.

Sytuacja miała miejsce w pierwszym secie, przy stanie 19:14. Po efektownym bloku Szalpuka trener gości poprosił o czas. W dalszej części siatkarze z Rzeszowa zdołali odrobić straty i doprowadzili do rywalizacji na przewagi, z której zwycięsko wyszli jednak gospodarze (32:30).

 

Podobnych pojedynków w meczu PGE Skry z Asseco Resovią było dużo więcej. Wszak w obu zespołach jest aż dziewięciu siatkarzy, którzy posiadają w swej kolekcji złoto mistrzostw świata. Czterech aktualnych mistrzów: Jakub Kochanowski, Grzegorz Łomacz, Artur Szalpuk (PGE Skra) i Damian Schulz (Asseco Resovia) oraz pięciu triumfatorów siatkarskiego mundialu z 2014 roku: Karol Kłos i Mariusz Wlazły (w ekipie gospodarzy), a także Rafał Buszek, Mateusz Mika i Marcin Możdżonek (u gości).

 

Sytuacja w załączonym materiale wideo.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie