PlusLiga zaskakuje nas od początku sezonu. Nic więc dziwnego, że trener Vital Heynen postanowił odwiedzić Polskę i przyjrzeć się sytuacji z bliska. W weekend ma zamiar obejrzeć na żywo mecze Jastrzębskiego Węgla z Treflem Gdańsk i Resovii Rzeszów z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

- Planowałem dawno temu, że obejrzę mecz ZAKSY z Resovią. Myślałem wtedy, że to będzie starcie na szczycie. Sytuacja nieco się skomplikowała, ale nadal uważam, że to będzie ciekawy mecz. Różnica w tabeli jest ogromna, więc jestem bardzo ciekawy, kiedy Resovia znowu zacznie grać - powiedział Heynen.

 

Siatkarze z Rzeszowa z pewnością będą robić wszystko, by przerwać złą passę. Przeszkodzić im w tym wyjątkowo mocno będzie się starał Mateusz Bieniek. Siatkarz ZAKSY, mistrz świata będzie miał bowiem dodatkową motywację. Zawarł z selekcjonerem reprezentacji umowę, że za każdy blok na Resovii otrzyma tabliczkę czekolady.

 

- Bieniek będzie zestresowany - zażartował. - Przepraszam zawodników Resovii, ale obiecałem mu to - skomentował z uśmiechem.

 

Fragment "Prawdy Siatki" w załączonym materiale wideo.