Kołtoń: Bednarek musi zmienić klub

Siatkówka

Roman Kołtoń w kolejnym odcinku "Prawdy Futbolu" przeanalizował sytuację zawodników powołanych przez Jerzego Brzęczka na mecze z Czechami i Portugalią. Uwagę dziennikarza Polsatu Sport przykuł Jan Bednarek, który w tym sezonie rzadko kiedy znajduje się w kadrze swojego zespołu.

Bednarek w lipcu 2017 roku trafił z Lecha Poznań do Southampton za 6 milionów euro. Dopiero pod koniec poprzedniego sezonu wskoczył do pierwszego składu, udało mu się nawet strzelić gola w meczu z Chelsea. W obecnej kampanii rozegrał 260 minut. W Premier League od czterech spotkań nie znalazł się w kadrze "Świętych".

- Jan Bednarek nie łapie się do kadry meczowej Southampton. To jest niesamowicie trudna sytuacja. On musi zostać wypożyczony zimą, bo to nie może tak dalej wyglądać, zwłaszcza w kontekście nadchodzących eliminacji Euro - stwierdził Kołtoń.

Ponadto dziennikarz Polsatu Sport przyjrzał się innym reprezentantom. Podobnie, jak Bednarek w trudnej sytuacji znajduje się Jakub Błaszczykowski. - Nie zmieniła się jego sytuacja, dalej poza kadrą meczową. Nie liczy się w układance Bruno Labbadii. Rzeczywistość jest taka, że przyjeżdża na zgrupowanie bez formy klubowej - słyszymy w "Prawdzie Futbolu".

Polska w czwartek zagra towarzysko w Gdańsku z Czechami. We wtorek zaś zmierzy się w swoim ostatnim meczu tej edycji Ligi Narodów z Portugalią.

Materiał w załączonym wideo

Roman Kołtoń, IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze