Kołtoń: Nawałka w Lechu to wielkie wydarzenie. W Poznaniu euforia

Piłka nożna

Nawałka w Lechu to jest wielkie wydarzenie. W Poznaniu jest euforia. Świadczy o tym liczba dziennikarzy na konferencji oraz dyskusje kibiców. Ja jestem zbudowany, że ktoś taki wrócił do naszej ligi - przyznał Roman Kołtoń w kolejnym odcinku "Prawda Futbolu".

Zdaniem Kołtonia pierwsze zadanie jakie czeka byłego selekcjonera reprezentacji Polski to przewietrzenie kadry ekipy Kolejorza.

 

- Kadra Lecha jest ciekawa, ale kiedy ją przeanalizowałem, to wcale nie jest tak dobrze, zwłaszcza jeśli chodzi o środek pola. Pytanie jest także o linię obrony i tu jest zadanie dla Adama Nawałki w pierwszych tygodniach pracy. Jeśli Lech ma być aktywny na rynku transferowym, to musi być aktywny w defensywie. Dajmy szansę Nawałce podyktować transfery i myślę, że taką możliwość Adam sobie wynegocjował. Jest tzw. komitet transferowy. Dyrektor Rząsa powiedział, że trener ma prawo weta - stwierdził Kołtoń.

 

Dziennikarz Polsatu Sport podkreślił, że pozyskanie Nawałki przez Lecha to bardzo dobra wiadomość dla całej Lotto Ekstraklasy.

 

- Nawałka w Lechu to jest wielkie wydarzenie. W Poznaniu jest euforia. Świadczy o tym liczba dziennikarzy na konferencji oraz dyskusje kibiców. To jest coś zrozumiałego. Ja jestem zbudowany, że ktoś taki wrócił do naszej ligi. Myślę, że Nawałka powalczy z Lechem o pudło w ekstraklasie, nada jej kolorytu, ale też jakości. Zrobi to samo co Sa Pinto w Legii, czyli popracuje z piłkarzami nad fizycznością oraz zestawi ich taktycznie. Można spodziewać się niesamowitej rywalizacji w ekstraklasie - rzekł Kołtoń.

 

Cała wypowiedź w załączonym materiale wideo.

 

Cały odcinek "Prawda Futbolu" tutaj.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze