Ronaldo rozstrzygnął derby Turynu i dogonił Piątka

Kibice Torino czekali od 2015 roku na derbowe zwycięstwo z Juventusem i... będą musieli poczekać jeszcze co najmniej kilka miesięcy. W sobotniej konfrontacji lepsi okazali się bowiem zawodnicy Juventusu, którzy po bramce z rzutu karnego Cristiano Ronaldo wygrali skromnie 1:0.

26 kwietnia 2015 roku to data, którą z pewnością bardzo dobrze znają sympatycy Torino. Tego właśnie dnia ostatni raz piłkarze tego klubu pokonali w ligowym boju Juventus, wówczas z Kamilem Glikiem w składzie 2:1.

15 grudnia 2018 roku niestety zabrakło polskiego akcentu, a to dlatego, że Wojciech Szczęsny usiadł na ławce rezerwowych Juve, a w jego miejsce wskoczył Mattia Perin.

Spotkanie nie stało na wysokim poziomie. Mistrzowie Włoch zagrali bardzo zachowawczo, chcąc jak najmniejszym nakładem sił zagwarantować sobie zwycięstwo. Łatwo nie było, ponieważ gospodarze tej rywalizacji spisują się w tym sezonie bardzo dobrze, zajmując przed tym meczem wysokie piąte miejsce w tabeli.

Dominacja Juventusu w tym sezonie jest jednak na tyle duża, że grając przeciętnie potrafią zapewnić sobie triumf. W uniknięciu porażki miejscowym nie pomogła wymuszona zmiana bramkarza już w 20. minucie, kiedy to kontuzji nabawił się Salvatore Sirigu, a zmienił go Salvador Ichazo.

Do przerwy oba zespoły schodziły z bezbramkowym rezultatem, a jedyna bramka padła w 70. minucie autorstwa Cristiano Ronaldo, który wykorzystał rzut karny. Dla Portugalczyka było to jedenaste trafienie w lidze i tym samym dogonił mającego tyle samo goli na swoim koncie Krzysztofa Piątka. Ten jednak w barwach Genoi wybiegnie w niedzielny wieczór przeciwko AS Roma i postara się odpowiedzieć CR7.

Dwie minuty po bramce Ronaldo do siatki Torino trafił Mario Mandzukić, ale jak się później okazało - Chorwat był na spalonym i arbiter anulował gola.

Ostatecznie Juventus odniósł zwycięstwo 1:0 i notuje fenomenalną passę w Serie A. Podopieczni Massimiliano Allegriego po 16. kolejkach mają na swoim koncie piętnaście wygranych i tylko jeden remis.

Tornio - Juventus 0:1 (0:0)
Bramka: Ronaldo (70. k.)