Dwa pasy mistrzowskie w jednym roku? Borek zapowiada rewanż Chudecki - Wrzesiński

Sporty walki

Już w sobotę 22 grudnia podczas gali MB Boxing Night: Wojna Domowa dojdzie do niezwykle wyczekiwanego rewanżu Michała Chudeckiego (11-2-2, 3 KO) z Damianem Wrzesińskim (15-1-2, 5 KO). W Radomiu pięściarze spróbują rozstrzygnąć swój spór, a drugi z wymienionych ma szansę na niezwykły wyczyn: zdobycie pasa mistrzowskiego drugiej kategorii wagowej w ciągu ostatnich 12 miesięcy. - Nie wiem, kto wygra. Daję 50 na 50 - zapowiedział wyrównany pojedynek Mateusz Borek.

- Podczas pierwszego pojedynku 21 kwietnia w Częstochowie było mnóstwo zwrotów akcji, a sędziowie przyznali remis. Według nich żaden z nich nie był lepszy. Były bardzo podzielone opinie ekspertów. Niektórzy z nich widziało minimalne zwycięstwo Damiana Wrzesińskiego, jednak zdecydowana większość miała na kartach punktowych 5:3 w rundach na korzyść Michała Chudeckiego - zapowiedział organizator gali Wojna Domowa.
 
- Wtedy Chudecki był zawodnikiem, który potrzebował zrzucić rdzę. Między nimi iskrzy już od czasów boksu olimpijskiego, wcześniej przecież się kumplowali. Były między nimi kontrowersje, dlatego zdecydowałem się na walkę rewanżową. Wydłużyłem czas walki z ośmiu do dziesięciu rund. Udało się dołożyć do tego pas mistrza Polski wagi superlekkiej. Sądzę, że kategoria wagowa jest tu korzystniejsza dla Chudeckiego. Wrzesiński prawdopodobnie po tej personalnej konfrontacji wróci do swojej macierzystej kategorii wagowej, a więc lekkiej. On w 2018 roku może wywalczyć dwa pasy mistrza Polski w dwóch różnych kategoriach wagowych. Pamiętamy, że wygrał starcie o pas kategorii lekkiej z Markiem Laskowskim, teraz przed nim druga szansa - dodał.
 
- Chudecki, a więc niezwykłe doświadczenie. Trenował w Stanach Zjednoczonych z czołówką, między innymi także z Floydem Mayweatherem Jr. To jest jednak ring, taka sama przestrzeń i świat dla obu zawodników. Kto wygra? Nie wiem. W tym pojedynku daję 50 na 50 - zakończył Borek.
 
 
O gali MB Boxing Night: „Wojna Domowa”:
 
Po galach z cyklu Polsat Boxing Night oraz wydarzeniu "Noc Wojowników" przyszła pora na kolejne pięściarskie święto. Grupa MB Promotions prowadzona przez Mateusza Borka organizuje kolejne sportowe wydarzenie. Poprzednie wydarzenia organizowane przez MB Promotions cieszyły się wielkim zainteresowaniem i przede wszystkim przyniosły sporą dawkę sportowych emocji stojących na najwyższym poziomie. 22 grudnia z pewnością poziom zostanie utrzymany, a tytuł gali – „Wojna Domowa” - zapowiada konfrontacje polsko-polskie, które z pewnością podniosą jeszcze o kilka stopni temperaturę konfrontacji.
 
W walce wieczoru dojdzie do konfrontacji na szczycie kategorii półciężkiej w naszym kraju. W bardzo ciekawie zapowiadającym się pojedynku Robert Parzęczewski (21-1, 14 KO) zmierzy się z Dariuszem Sękiem (27-4-3, 9 KO). Popularny "Arab" miał bardzo intensywne pierwsze półrocze - stoczył trzy pojedynki walcząc praktycznie miesiąc za miesiącem. Bardziej doświadczony Sęk będzie dla niego jednak największym i najbardziej wymagającym rywalem w karierze Parzęczewskiego.
 
Wystąpią także lokalni Rafał Grabowski (3-0, 1 KO) oraz Michał Żeromiński (13-4-1, 1 KO). W karcie walk znalazło się również miejsce dla rewanżowego starcia Damiana Wrzesińskiego (14-1-2, 5 KO) z Michałem Chudeckim (11-2-2, 3 KO). Pierwsza ich konfrontacja nie przyniosła rozstrzygnięcia, a obaj pięściarze zapowiadają jeszcze lepsze widowisko i tym razem nie zamierzają werdyktu pozostawiać w rękach sędziów.
 
Na ringu pojawi się również niepokonany i niezwykle doświadczony Damian Jonak (40-0-1, 21 KO), którego rywalem będzie Andrew Robinson (21-4-1, 6 KO).
 
Karta walk gali "Wojna Domowa":
 
Robert Parzęczewski (21-1, 14 KO) vs Dariusz Sęk (28-4-3, 10 KO)
Damian Jonak (40-0-1, 21 KO) vs Andrew Robinson (21-4-1, 6 KO)
Adam Balski (12-0, 8 KO) vs Sergiej Radczenko (7-2, 2 KO)
Michał Żeromiński (13-4-1, 1 KO) vs Mikołaj Vovk (13-3, 9 KO)
Łukasz Wierzbicki (16-0, 6 KO) vs Twaha Kiduku (13-3-1, 7 KO)
Michał Chudecki (11-2-2, 3 KO) vs Damian Wrzesiński (14-1-2, 5 KO)
Rafał Grabowski (3-0, 1 KO) vs Kamil Młodziński (9-2-4, 5 KO)
 
 
W załączonym materiale wideo wypowiedź Mateusza Borka na temat drugiej walki MB Boxing Night: Wojna Domowa.
ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie