UFC 232: Niespodzianka w historycznej walce! Nunes pierwszą podwójną mistrzynią

Sporty walki

Amanda Nunes (17-4, 12 KO, 3 SUB) już w pierwszej rundzie znokautowała faworyzowaną Cristiane Justino (20-2, 17 KO) i odebrała jej pas kategorii piórkowej UFC. Tym samym Brazylijka stała się pierwszą podwójną mistrzynią organizacji.

Zdaniem wielu brazylijski pojedynek miał być największym w historii kobiecego UFC. Pierwszy raz naprzeciwko siebie stanęły dwie obecne mistrzynie, Nunes kategorii koguciej, "Cyborg" piórkowej. To właśnie pas należący do tej drugiej toczyła się rywalizacja w oktagonie największej organizacji MMA na świecie.

Justino w swojej karierze przegrała zaledwie raz, w pierwszej zawodowej walce w 2005 roku. Od tego czasu każdą rywalkę odprawiała z kwitkiem. Tym razem również była zdecydowaną faworytką.

Już sam początek pokazał, że czeka nas bezpardonowa wymiana, która zapewne nie wyjdzie poza pierwszą rundę. "Chris Cyborg" chciała rzucić się na rywalkę, ale ta świetnie kontrowała. W końcu udało jej się dopaść Justino. Mimo wielu mocnych ciosów mistrzyni kategorii piórkowej dalej kontynuowała pojedynek. W końcu jednak padła pod naporem uderzeń, a sędzia zakończył starcie. Nunes stała się pierwszą podwójną mistrzynią dzierżąc pasy dywizji koguciej i piórkowej.

Amanda Nunes pokonała przez nokaut w pierwszej rundzie Cristiane Justino

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze