Pogoń Szczecin już pracuje. Runjaic "zafundował" dwa treningi

Piłka nożna
Pogoń Szczecin już pracuje. Runjaic "zafundował" dwa treningi
fot. Cyfrasport

Piłkarze Pogoni Szczecin rozpoczęli przygotowania do wiosennej części sezonu Lotto Ekstraklasy. W poniedziałek trenowali dwa razy, pierwsze zajęcia odbyły się na siłowni, drugie na głównej płycie stadionu im. Floriana Krygiera. Na treningach stawiło się 31 zawodników, wśród nich nowi gracze Pogoni oraz juniorzy, którzy dołączyli do pierwszej drużyny po udanych występach w jesiennych meczach swoich roczników.

Zanim piłkarze rozpoczęli pierwsze styczniowe zajęcia, złożyli sobie noworoczne życzenia, przywitali nowych zawodników Pogoni oraz witali się tak wylewnie, jakby przerwa w treningach trwała co najmniej kilka tygodni. Film z pierwszego w tym roku spotkania zamieszczono na profilu "Portowców" na Twitterze. Widać w nim także fragmenty zajęć zorganizowanych przez trenera Kostę Runjaica.

W Pogoni Szczecin są dwaj nowi skrzydłowymi. Jako pierwszy przed rundą wiosenną do zespołu dołączył Santeri Hostikka. 21-letni Fin przeniósł się do Lotto Ekstraklasy z FC Lahti, w którym grał przez trzy sezony. Od czterech dni w Szczecinie jest też Jin Izumisawa. 27-latek jest szóstym w historii Pogoni Japończykiem. Wcześniej występował w Tokio Verde, który to klub wypożyczył go z Gamby Osaka.

 

Na treningach pojawiło się też trzech zdolnych juniorów, którzy mają szansę przebić się do szerokiej seniorskiej kadry. To Hubert Turski, Kacper Kozłowski i Kacper Smoliński. W poniedziałek ćwiczyli też Maciej Żurawski, Hubert Sadowski i Jędrzej Grobelny, do tej pory zawodnicy rezerw.

 

W poniedziałek piłkarze przechodzili badania i testy, trenowali na siłowni oraz na głównym boisku. W przygotowaniach do rundy wiosennej trenerom ma pomóc nowy system, którym Pogoń pochwaliła się także na Twitterze. 

W poniedziałkowych zajęciach nie wzięli udziału David Niepsuj i Adam Frączczak, którzy wciąż mają problemy zdrowotne. Zabrakło też odsuniętego od drużyny Tomasza Hołoty oraz Dawida Błanika, który szuka klubu, do którego zostanie wypożyczony.

 

Większość okresu przygotowawczego piłkarze Pogoni spędzą w Szczecinie, wcześniej udadzą się jednak na dwa zgrupowania. Do Pogorzelicy nad polskim morzem pojadą już w środę, później polecą do Belek w Turcji.

 

"Portowcy" zajmują obecnie piąte miejsce w Lotto Ekstraklasie, tracą dwa punkty do trzeciego Lecha Poznań, osiem do Legii Warszawa oraz jedenaście do Lechii Gdańsk. Właśnie z liderem rozgrywek zmierzą się w pierwszym wiosennym meczu o punkty, 9 lutego w Gdańsku.

WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie