Pierwszy trening Wisły. Kogo zabraknie?

Piłka nożna
Pierwszy trening Wisły. Kogo zabraknie?
fot. Cyfrasport

Po raz pierwszy raz w tym roku piłkarze Białej Gwiazdy spotykają się na wspólnych zajęciach, które poprowadzi trener Maciej Stolarczyk. Będzie okazja do rozmów z działaczami i we własnym gronie o dramatycznej sytuacji, która dotknęła klub. Wiemy kto pojawi się na zajęciach, a kogo może zabraknąć.

Pierwszy w tym roku trening piłkarzy Wisły Kraków zaplanowano w ośrodku treningowym w Myślenicach. Wydarzenie elektryzuje wszystkich, gdyż będzie to pierwsze spotkanie zawodników od wybuchu skandalu związanego z nieudanym przejęciem Wisły przez zagranicznych "inwestorów", podaniem się do dymisji prezes Sarapaty i wreszcie wejściem do klubu i Towarzystwa Sportowego policji, która rozpoczęła działania na zlecenia krakowskiej prokuratury. 

 

Większość piłkarzy złożyło już wezwania do zapłaty. Rozpoczyna to procedurę rozwiązania kontraktów z winy klubu, od miesięcy zawodnicy nie dostają bowiem pieniędzy. Jak nam się jednak udało dowiedzieć, frekwencja na zajęciach ma być bardzo wysoka. Zabraknie jedynie Dawida Korta, który przeszedł do greckiego Atromitos Ateny, albańczyka Bashy, który przebywa w ojczyźnie, a także Zorana Arsenica.

 

Pojawiły się, jednak głosy, że Chorwat również może pojawić się na zajęciach, choćby w celu spotkania się z drużyną. Podobne spekulacje dotyczą Zdenka Ondraska, który odszedł do Dallas, ale póki co przebywa w Krakowie.

 

Ekipa Macieja Stolarczyka, to zgrana paczka, co piłkarze udowodnili na boisku w rundzie jesiennej. Żaden z piłkarzy nie chciał odchodzić z własnej woli. To życie i wydarzenia w klubie spowodowały, iż większość graczy złożyła wezwania.

 

Po treningu ma odbyć się spotkanie całej drużyny z obecnymi władzami klubu. W spotkaniu ma też uczestniczyć znany biznesmen Jarosław Królewski, który także zaangażował się w ratowanie Białej Gwiazdy. Z naszych ustaleń wynika, że ze strony aktualnych władz klubu pojawi się kolejna prośba do zawodników, o kilka dni cierpliwości, kiedy sytuacja stanie się nieco klarowniejsza. Z dziennikarzami spotka się natomiast Maciej Stolarczyk.

 

Wczoraj Prokuratura Okręgowa i Policja w Krakowie przystąpiła do działań w sprawie podejrzenia wyprowadzenia pieniędzy z Wisły. Do klubu i Towarzystwa sportowego weszli funkcjonariusze. Pojawili się oni tez w mieszkaniu Marzeny Sarapaty, byłej prezes jednak nie zastali. W sumie przeszukano 15 różnych miejsc. Śledztwo ma poprowadzić Jan Kościsz, prokurator, który 20 lat temu oskarżał Pawła M pseudonim "Misiek".

 

GM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze