Magiera: Holandia nie będzie najgroźniejszym rywalem w grupie

Siatkówka

Ja bym Holandii nie klasyfikował, jako najgroźniejszego rywala. Patrząc na poszczególnych zawodników, to chyba Czesi wydają się najtrudniejsi od pokonania - powiedział Marek Magiera po losowaniu grup siatkarskich mistrzostw Europy 2019.

Grzegorz Milko: Grupa D - mocna, słaba czy średnia?

Marek Magiera: Dla nas to grupa normalna. Nie wyobrażam sobie, że jako mistrzowie świata możemy przegrać jakikolwiek mecz w tej grupie. Nikt nie powinien nam zagrozić. Jestem ciekawy podejścia Vitala Heynena do tej imprezy. Skład kadry będzie bardzo szeroki. W perspektywie jest turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich. To będzie priorytet. Na ME nie ma się kogo obawiać, a cytując klasyka "z kim my mamy przegrać?"

No na przykład z Holandią, czyli gospodarzem.

Był czas, że europejska siatkówka w wykonaniu Holandii stała na bardzo wysokim poziomie. Była to ekipa bardzo poukładana. To były jednak czasy, kiedy Bartosza Kwolka i Jakuba Kochanowskiego nie było jeszcze na świecie. Oni teraz mają swoje problemy. Oczywiście mają indywidualnie dobrych siatkarzy, ale nie potrafią stworzyć drużyny. Ja bym Holandii nie klasyfikował, jako najgroźniejszego rywala. Patrząc na poszczególnych zawodników, to chyba Czesi wydają się najtrudniejsi od pokonania.

Czyli losowanie dobre?

Każde losowanie z naszej perspektywy byłoby dobre. Trafiliśmy na najsłabszego rywala z drużyn rozstawionych. Mogliśmy wylosować trudniejsze zespoły niż Holandia.

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze