O tym, że blisko 22-letni gracz przystał na propozycję zespołu z Salonik poinformował za pośrednictwem Twittera Piotr Wołosik. Dziennikarz "Przeglądu Sportowego" ujawnił także, że Jagiellonia osiągnęła już porozumienie z PAOK-iem.

„Duma Podlasia” ma zarobić na Świderskim około 2 mln euro. Wicemistrz Polski zrobi świetny interes na reprezentancie naszego kraju U-21, bowiem jego kontrakt wygasa wraz z końcem grudnia tego roku. Młody Polak stanie przed dużym wyzwaniem. W PAOK-u będzie musiał zastąpić sprzedanego do Arabii Saudyjskiej Prijovicia (w tym sezonie 27 meczów i 18 goli). Al-Ittihad za byłego gracza Legii Warszawa zapłaciło 10 mln euro.

 

Na transfer "Świdra" mocno zabiegał szkoleniowiec lidera ligi greckiej Razvan Lucescu. Ekipa prowadzona przez rumuńskiego trenera jest na najlepszej drodze do zdobycia mistrzostwa Grecji. Po 15. kolejkach PAOK ma osiem punktów przewagi nad drugim w tabeli Olympiakosem. Ekipa z Salonik dwa razy w swojej historii zdobyła tytuł mistrzowski. Po raz ostatni miało to miejsce w 1985 roku. Tym samym Polak może już na początku swojej przygody z klubem z kraju Hellady przejść do historii. Wygrana mistrzostwa po 34 latach byłaby ogromnym wydarzeniem.

 

Wychowanek Rawii Rawicz w klubie z Podlasia spędził 4,5 roku. Łącznie rozegrał 128 meczów w barwach Jagi, w których strzelił 25 goli i zaliczył 9 asyst. W tym sezonie wystąpił w 23 spotkaniach i zdobył 9 bramek.