LSK: Radomka dała lekcję siatkówki Legionovii

Siatkarki E.Leclerc Radomki Radom wygrały 3:0 (25:21, 25:23, 25:11) z DPD Legionovią Legionowo w meczu szóstej kolejki Ligi Siatkówki Kobiet. Podopieczne trenera Jacka Skroka w trzecim secie wygrały aż 25:11! Najlepszą zawodniczką spotkania została wybrana rozgrywająca z Radomia Alicja Grabka.

Starcie dwóch ekip z Mazowsza zapowiadało się pasjonująco. Przed pierwszym gwizdkiem wyżej, bo na ósmym miejscu w tabeli były siatkarki z Legionowa. Radomka plasowała się o jedną lokatę niżej. Mecz zweryfikował, że nie zawsze drużyna będąca na lepszej pozycji w zestawieniu dominuje.

Po wyrównanym początku seta na prowadzenie wysunęły się siatkarki Radomki. Przyjezdne osiągnęły aż pięciopunktową przewagę (10:5). Jedyną zawodniczką Legionovii, która potrafiła dobić się do boiska rywalek była Beata Olenderek. Doświadczona przyjmująca co i raz popisywała się niezwykle mądrymi zagraniami w ataku. To pozwoliło podopiecznym Macieja Olenderka doprowadzić do remisu, a w konsekwencji do bardzo ciekawej końcówki. Przy stanie 21:21 gra gospodyń kompletnie się zacięła, więc to radomianki mogły cieszyć się ze zwycięstwa w premierowej odsłonie.

Porażka w pierwszej partii sparaliżowała gospodynie. Po zmianie stron długo nie mogły ruszyć z miejsca i przegrywały już 0:4. W dalszej części seta zdołały jednak nawiązać równorzędną walkę i ponownie o zwycięstwie decydowała końcówka. W niej Legionovia miała swoje szanse, lecz najpierw zablokowana została Zuzanna Górecka, a potem świetnymi atakami popisała się Sonia Kubacka.

Trzecia partia również od początku układała się pod dyktando Radomki. Przyjezdne dobrze radziły sobie w przyjęciu umożliwiając Alicji Grabce spokojne rozegranie. Bardzo solidnie prezentowała się również siatkarka będąca nowym nabytkiem radomskiego klubu, czyli Sara Sakradzija. Co prawda Serbka zdobyła zaledwie cztery punkty, lecz większość z nich w ważnych momentach spotkania. Set trzeci zakończył się deklasacją. Potrwał zaledwie 20 minut i zakończył się pewnym zwycięstwem radomianek 25:11.

DPD Legionovia Legionowo - E.Leclerc Radomka Radom 0:3 (21:25, 23:25, 11:25)

Legionovia: Beata Olenderek, Małgorzata Skorupa, Ewelina Polak, Zuzanna Górecka, Małgorzata Jasek, Krystyna Kicka, Agnieszka Adamek (L) oraz Adrianna Adamek (L), Cassidy Pickrell, Maria Woźniak

Radomka: Izabela Bałucka, Alicja Grabka, Sara Sakradzija, Sonia Kubacka, Brittany Abercrombie, Natalia Skrzypkowska, Kinga Drabek (L) oraz Julita Molenda, Renata Biała

MVP: Alicja Grabka