Adrian Brzozowski: Jak się czujesz w nowej roli? Prezesa Polskiej Ligi Siatkówki

 

Paweł Zagumny: Na pewno trochę czasu upłynie zanim się przyzwyczaję do tego tytułu. Jest to niesamowite wyzwanie. Przede mną dużo pracy. Jestem pełen optymizmu i liczę na owocną współpracę z prezesami klubów.

 

Czym "kupiłeś" zarząd?

 

Przedstawiłem krótki program jak można jeszcze ulepszyć i tak dobrze już funkcjonującą PlusLigę. Mam nadzieję, że chociaż część z tych moich pomysłów wdrożymy w życie i będzie to z pożytkiem dla polskiej siatkówki.

 

Kibice piszą, że skoro Paweł Zagumny został prezesem, to pierwsza decyzja "mikrofony u sędziów".

 

Zobaczymy. To też jest ciekawy temat. Pewnie prędzej czy później zajmiemy się też sędziami. Wydaje mi się, że tak samo jak zawodnicy, tak i sędziowie muszą się szkolić i na pewno coś w tej materii powstanie.

 

Słowo o Pucharze Polski. Triumf twojego byłego klubu - ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Można powiedzieć o dominacji w tym turnieju ekipy Andrei Gardiniego?

 

Tak. Dominacja ZAKSY mimo utraty jednego z najlepszych zawodników utrzymała jakość oraz poziom. Naprawdę było przyjemnie patrzyć jak grają. Wygrali półmetek sezonu, wygrali zasłużenie puchar, więc zdecydowanie zdominowali ten sezon.

 

WYNIKI I TABELA PLUSLIGI

 

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.