Fiorentina zatrzymana przez Udinese

Piłkarze Fiorentiny nie przegrali dziewiątego meczu na wyjeździe z rzędu. Największym problemem graczy Stefano Pioliego są jednak remisy, których w tym czasie uzbierali aż sześć. Ten ostatni miał miejsce w 22. kolejce Serie A w Udine.

Fiorentina przystąpiła do niedzielnego starcia po koncertowym rozbiciu Romy w Pucharze Włoch (7:1). Piłkarze Udinese nie zamierzali jednak poddać się bez walki, dlatego od samego początku oglądaliśmy wyrównany mecz - nawet z lekką przewagą gospodarzy. To oni wyszli na prowadzenie za sprawą świetnego kontrataku i gola Jensa Larsena.

Na "Violę" podziałało to jak zimny prysznic. Goście ruszyli do ataku i zdołali szybko wyrównać. Świetnym strzałem z dystansu popisał się Edimilson Fernandes. Później znakomite okazje zmarnował Federico Chiesa, a bohaterem Udinese w samej końcówce został bramkarz Juan Musso. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1.

Genoa całkiem nieźle zareagowała na odejście Krzysztofa Piątka do Milanu. W pierwszym meczu bez Polaka ograła na wyjeździe Empoli 3:1, a gole strzelali gracze ofensywni: Cristian Kouame, Darko Lazovic oraz Antonio Sanabria. Znacznie poważniejszym wyzwaniem miało być Sassuolo, które przyjechało do stolicy Ligurii w niedzielę.

Preferujący ofensywną grę goście objęli prowadzenie w 28. minucie po golu Filipa Djuricica. To był naprawdę świetna akcja gości, tyle że jeszcze przed przerwą wyrównał Sanabria. Paragwajczyk potrafił odnaleźć się w polu karnym i płaskim strzałem trafił do siatki. W drugiej połowie bramek już nie oglądaliśmy.