"Mamy niedokończone sprawy". McGregor wyzwany na pojedynek!

Sporty walki
"Mamy niedokończone sprawy". McGregor wyzwany na pojedynek!
fot. youtube.com

Wydaje się, że najpoważniejszym kandydatem do walki z Conorem McGregorem (21-4, 18 KO, 1 SUB), jest Donald Cerrone (35-11-1NC, 10 KO, 17 SUB). Obaj zawodnicy dostali nawet błogosławieństwo od szefa UFC Dany White'a. Tymczasem do gry włączył się dwukrotny pogromca "Kowboja" - Rafael dos Anjos (28-11, 5 KO, 9 SUB).

"Notorious" od dawna jest łakomym kąskiem dla wszystkich zawodników największej organizacji MMA na świecie. Oczywiście z prostego powodu - walka z nim wygeneruje gigantyczną wypłatę. Jednym z największych pechowców pod tym względem jest Rafael dos Anjos. Brazylijczyk miał już dwie szanse na zmierzenie się z McGregorem, ale za każdym razem coś stawało na przeszkodzie.

 

Pierwsza taka szansa pojawiła się przy okazji gali UFC 196. Właśnie wtedy Irlandczyk, który dzierżył wtedy pas wagi piórkowej, miał powalczyć o tytuł wagi lekkiej należący wtedy do dos Anjosa. McGregor chciał zostać pierwszym mistrzem w historii z dwoma pasami jednocześnie, ale jego plany pokrzyżowała kontuzja Brazylijczyka. Plan "Notoriousa" spełnił się pół roku później po znokautowaniu Eddie'ego Alvareza.

 

Druga okazja była dość zaskakująca. McGregor dość nieoczekiwanie oznajmił, że otrzymał propozycję walki na gali UFC 224, która odbyła się w maju zeszłego roku w Rio de Janeiro. Co ciekawe, miał się wtedy zmierzyć właśnie z dos Anjosem o tymczasowe mistrzostwo wagi półśredniej! McGregor w przypadku zwycięstwa mógł stać się pierwszym zawodnikiem w historii z pasem trzech kategorii wagowych!

 

Nic z tego jednak nie wyszło. Dos Anjos postanowił więc spróbować po raz kolejny. Wykorzystał więc ekscytację McGregora, który był pod wrażeniem gali w Fortalezie, zapraszając go do stoczenia pojedynku.

 

- Mamy niedokończone sprawy, byliśmy blisko walki dwa razy. Wybierz kategorie wagową - napisał na Twitterze.

Dos Anjos aktualnie bije się w kategorii półśredniej. McGregor to naturalny lekki, który ma jednak w dorobku dwa starcia z Nate'em Diazem właśnie w dywizji do 77 kilogramów. Czy wyzwanie przez Brazylijczyka zrobi na nim wrażenie?

 

Gale UFC można oglądać na sportowych antenach Polsatu.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze