Wdowczyk: Zapamiętajmy Ajax z meczu w Amsterdamie. W Madrycie będzie im dużo trudniej

W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Ajax uległ na własnym stadionie Realowi 1:2. Gospodarze pokazali się jednak ze świetnej strony i przy odrobinie szczęścia mogli pokonać "Królewskich". - Doświadczenie wzięło górę nad młodością. Żaden z piłkarzy Ajaksu nie powinien mieć do siebie pretensji, ponieważ zrobili wszystko, by pokonać Real. Myślę, że zapamiętamy ich głównie z tego meczu, ponieważ w Madrycie nie będzie im łatwo wywalczyć korzystny rezultat - powiedział Dariusz Wdowczyk.

Młoda i perspektywiczna drużyna Ajaksu podeszła do środowego meczu z Realem bez kompleksów. Widać było, że piłkarzy pokroju Matthijsa de Ligta (19 lat), Donny'ego van de Beeka (21 lat), Kaspera Dolberga (21 lat), Davida Neresa (21 lat) czy Frenkiego de Jonga (21 lat) nie przeraziła presja mierzenia się z ekipą, która triumfowała w ostatnich trzech edycjach Ligi Mistrzów.

Podopieczni Erika ten Haga prowadzili otwartą grę i stworzyli sobie więcej okazji do strzelenia gola niż "Królewscy", czego efektem było wpisanie się na listę strzelców Hakima Ziyecha w 75. minucie spotkania. Doświadczenie i skuteczność były jednak po stronie gości, którzy za sprawą Karima Benzemy (70. minuta) oraz Marco Asensio (87.) wypracowali sobie pokaźną zaliczkę.

W pomeczowym studiu eksperci Polsatu Sport podkreślali dobrą grę "Godenzonen". Pojawiły się nawet głosy rozczarowania tym, że tak dobrze grająca drużyna z Amsterdamu nie dała rady wyrachowanemu Realowi.

- Serce boli, że Ajax nie wykorzystał swojej szansy, choć zrobił wszystko, by pokonać Real. Bardzo szkoda sytuacji, w której Hakim Ziyech znalazł się sam na sam z Thibaut Courtois. W końcówce zawiódł również Dolberg, marnując dwie dogodne okazje - powiedział prowadzący studio Przemysław Iwańczyk.

Podobnego zdania był ekspert i komentator Polsatu Sport Dariusz Wdowczyk, który podkreślił również, że szanse Holendrów na odwrócenie losów dwumeczu w Madrycie będą znikome.

- Przede wszystkim życzyliśmy sobie, by było to świetne widowisko i nasze prośby zostały spełnione. Doświadczenie wzięło górę nad młodością - choć gdyby średnia wieku gospodarzy oscylowała wokół 28 lat, a nie 23, to pressing przez 90 minut pewnie nie byłby możliwy. Żaden z piłkarzy Ajaksu nie powinien mieć do siebie pretensji, ponieważ zrobili wszystko, by pokonać Real. Myślę, że zapamiętamy ich głównie z tego meczu, ponieważ w Madrycie nie będzie im łatwo wywalczyć korzystny rezultat - powiedział Wdowczyk.

W załączonym materiale wideo dyskusja ze studia Ligi Mistrzów.

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.