Parzęczewski w najbliższym pojedynku zadebiutuje w nowej kategorii wagowej. Popularny "Arab" zmierzy się z doświadczonym Chudinovem, który w przeszłości dzierżył tymczasowy pas mistrza świata organizacji WBA. Dla pięściarza z Częstochowy będzie to zdecydowanie największy sprawdzian w dotychczasowej karierze.

 

- Już przygotowujemy się pod rywala, w nowej kategorii wagowej. Robert w nowej kategorii wagowej będzie musiał być gotowy na większą szybkość rywali. Dodatkowo będzie musiał wydłużać kombinacje. Próbujemy wykorzystywać jego siłę i... błędy rywali. Będziemy starali się wykorzystać także moment nieuwagi przeciwnika - mówi Krawczyk w rozmowie z Polsatsport.pl.

 

Nowa kategoria, a nowe otoczenie i nowa odsłona Parzęczewskiego? Nie do końca. Szkoleniowcy "Araba" doskonale wiedzą, w jaki sposób wykorzystać potencjał swojego podopiecznego. W nowej dywizji mamy zobaczyć zmodyfikowaną wersję Parzęczewskiego, która zostanie dostosowana do warunków fizycznych kolejnych rywali.

 

- Dużej zmiany nie będzie. Robert w ostatnim czasie praktycznie był gotowy do zejścia do niższej dywizji wagowej. Nie musimy wielkich zmian przeprowadzać. Najwięcej ich będzie pod względem technicznym, pod kątem wyprowadzanych akcji. Parametry rywali nie będą wielkim utrudnieniem w naszych przygotowaniach w nowym otoczeniu. Wydaje mi się, że będzie szybszy, a cały czas będzie dysponował większą siłą. Będzie bardziej destrukcyjny w nowej kategorii - ocenia Krawczyk.

 

Parzęczewski często wybiegał z marzeniami daleko w przyszłość. Wiele mówiło się o jego wybuchowym charakterze, ale na sali treningowej taki temperament bywa pomocny. Szkoleniowiec Parzęczewskiego zwraca uwagę, że pod tym względem wiele się zmieniło. "Arab" zrozumiał, że w zawodowym sporcie trzeba zachować chłodną głowę, a pokora czasami się przydaje...

 

- Z wiekiem Robert spokorniał. Kiedyś rozrywała go ambicja, a ja nie chciałem jej gasić całkowicie. Czasami takie emocje są potrzebne, czasami to pcha mocno do przodu. Jego marzenie były wybujałe, a teraz po prostu jest w pełni świadomy swojego potencjału, wie, ile może. Zbliżamy się do złotego środka w naszej współpracy - zdradził szkoleniowiec.

 

W załączonym materiale wideo rozmowa z Grzegorzem Krawczykiem o przygotowaniach Roberta Parzęczewskiego.


Aktualna karta walk MB Boxing Night: "Ostatni Taniec":

 

Robert Parzęczewski (22-1, 15 KO) vs Dmitrii Chudinov (21-4-2, 13 KO)

Damian Jonak (41-0-1, 21 KO) vs Andrew Robinson (21-4-1, 6 KO)

Mariusz Wach (33-4, 17 KO) vs TBA

Damian Wrzesiński (16-1-2, 5 KO) vs Kamil Młodziński (11-2-4, 6 KO)