Ligue 1: Mbappe wciąż imponuje skutecznością

Piłkarze Paris Saint-Germain pewnie zmierzają po obronę mistrzostwa Francji. W sobotę odnieśli 22. ligowe zwycięstwo w rozgrywkach, tym razem 3:0 u siebie z Nimes. Dwie bramki zdobył Kylian Mbappe, który łącznie ma 22 gole w tym sezonie. Paryżanom w odniesieniu gładkiego zwycięstwa nie przeszkodził fakt, że wciąż muszą sobie radzić bez kontuzjowanych Brazylijczyka Neymara i Urugwajczyka Edinsona Cavaniego.

Mbappe pokonał bramkarza gości w 69. i 89. minucie. Wcześniej, pod koniec pierwszej połowy, bramkę dla PSG zdobył Christopher Nkunku.

Obrońcy tytułu w tym sezonie rozegrali 14 meczów przed własną publicznością i wszystkie wygrali.

20-letni Mbappe, mistrz świata z 2018 roku z Rosji, strzelił już łącznie 51 goli w Ligue 1. Poprzednim najmłodszym piłkarzem, który tego dokonał, był w 1982 roku Yannick Stopyra, wówczas niespełna 22-letni.

W obecnym sezonie Mbappe zdobył 22 bramki, choć wystąpił w zaledwie 20 meczach. Jest zdecydowanym liderem klasyfikacji strzelców.

- Każdego dnia ciężko pracuję, by pomagać zespołowi na boisku, ale i dobrze się przy tym bawić. M.in. dlatego lubię piłkę nożną, gdyż można zdobywać gole, poprawiać rekordy, itd. To mnie napędza, daje mi radość - powiedział Mbappe.

Jak przyznał, ma jednak dystans do swoich osiągnąć, bo jest pewny, że kiedyś ktoś je poprawi.

- Mi też nie wszystko się udaje, np. chciałem dziś zdobyć kolejnego gola, bo autor hat-tricka miał obiecaną piłkę z meczu - dodał z uśmiechem.

Paryżanie, którzy mają jeszcze jeden mecz zaległy, zgromadzili dotychczas 68 punktów i aż o 17 wyprzedzają Lille OSC. Wicelider dzień wcześniej zremisował na wyjeździe ze Strasbourgiem 1:1. To drugi z rzędu ligowy remis Lille.

Odradzające się po kryzysie Monaco Kamila Glika podejmie w niedzielny wieczór trzeci w tabeli zespół - Olympique Lyon.