Mbappe pokonał bramkarza gości w 69. i 89. minucie. Wcześniej, pod koniec pierwszej połowy, bramkę dla PSG zdobył Christopher Nkunku.

 

Obrońcy tytułu w tym sezonie rozegrali 14 meczów przed własną publicznością i wszystkie wygrali.

 

20-letni Mbappe, mistrz świata z 2018 roku z Rosji, strzelił już łącznie 51 goli w Ligue 1. Poprzednim najmłodszym piłkarzem, który tego dokonał, był w 1982 roku Yannick Stopyra, wówczas niespełna 22-letni.

 

W obecnym sezonie Mbappe zdobył 22 bramki, choć wystąpił w zaledwie 20 meczach. Jest zdecydowanym liderem klasyfikacji strzelców.

 

- Każdego dnia ciężko pracuję, by pomagać zespołowi na boisku, ale i dobrze się przy tym bawić. M.in. dlatego lubię piłkę nożną, gdyż można zdobywać gole, poprawiać rekordy, itd. To mnie napędza, daje mi radość - powiedział Mbappe.

 

Jak przyznał, ma jednak dystans do swoich osiągnąć, bo jest pewny, że kiedyś ktoś je poprawi.

 

- Mi też nie wszystko się udaje, np. chciałem dziś zdobyć kolejnego gola, bo autor hat-tricka miał obiecaną piłkę z meczu - dodał z uśmiechem.

 

Paryżanie, którzy mają jeszcze jeden mecz zaległy, zgromadzili dotychczas 68 punktów i aż o 17 wyprzedzają Lille OSC. Wicelider dzień wcześniej zremisował na wyjeździe ze Strasbourgiem 1:1. To drugi z rzędu ligowy remis Lille.

 

Odradzające się po kryzysie Monaco Kamila Glika podejmie w niedzielny wieczór trzeci w tabeli zespół - Olympique Lyon.

 

WYNIKI I TABELA LIGUE 1