62 minuty i po zawodach! Klęska wicemistrzyń Polski w LM siatkarek

Siatkarki ŁKS Commercecon Łódź przegrały na wyjeździe z mistrzem Włoch Imoco Volley Conegliano 0:3 w meczu szóstej kolejki grupy D Ligi Mistrzyń. Spotkanie trwało zaledwie 62 minuty, a w żadnym z setów gospodynie nie pozwoliły łodziankom przebrnąć granicy piętnastu zdobytych punktów! Wicemistrzynie Polski fazę grupową rozgrywek zakończyły na ostatnim miejscu w tabeli. Wygrały jeden mecz i poniosły pięć porażek.

W meczu kończącym rywalizację w gr. D o wiele więcej do zyskania miały gospodynie. ŁKS szanse na grę w ćwierćfinale stracił dużo wcześniej, za to zwycięstwo bez straty seta dawało Imoco awans do "ósemki" z drugiego miejsca w tabeli, kosztem ekipy Grot Budowlanych Łódź.

Miejscowe nie zamierzały zmarnować takiej szansy, co potwierdzały od pierwszej akcji, deklasując wicemistrza Polski. Kierowane przez Joanne Wołosz siatkarki Imoco punkty zdobywały seriami, właściwie przy biernej postawie podopiecznych trenera Michała Maska. O przewadze liderek Serie A najlepiej świadczy fakt, że w pierwszym secie pozwoliły przyjezdnym na zdobycie zaledwie 10 punktów.

Pod dyktando mistrzyń Italii toczyły się też dwie kolejne odsłony. W drugiej, po ataku amerykańskiej przyjmującej Kimberly Hill, miejscowe prowadziły 10:5, a po zbiciu ze środka Anny Danesi - 20:11. Po autowym ataku Darii Szczyrby gospodynie miały piłkę setową, którą wykorzystała reprezentantka USA Karsta Lowe. Zawodniczki z Conegliano nie zwalniały tempa w trzecim secie, w którym wygrywały 10:5 (atak Miriam Sylli), 15:5 (as Wołosz) i 20:13 (atak Hill). Trwający niewiele ponad godzinę mecz, pieczętując awans Imoco do ćwierćfinału zakończyła Sylla.

Imoco Volley Conegliano – ŁKS Commercecon Łódź 3:0 (25:10, 25:12, 25:15)

Imoco Volley Conegliano: Joanna Wołosz, Robin de Kruijf, Samanta Fabris, Kimberly Hill, Miriam Sylla, Anna Danesi - Monica De Gennaro (libero) - Karsta Lowe, Marta Bechis, Raphaela Folie, Eleonora Fersino.
ŁKS Commercecon: Lucie Muhlsteinova, Klaudia Alagierska, Regiane Bidias, Aleksandra Wójcik, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Monika Bociek – Krystyna Strasz (libero) - Anna Korabiec, Marta Wójcik, Agata Wawrzyńczyk, Daria Szczyrba.