Puchar Króla: Valencia - Barcelona w finale rozgrywek (WIDEO)

Valencia CF dołączyła do Barcelony, która we wtorek zameldowała się w finale Pucharu Króla 2018/2019. "Nietoperze" przed własną publicznością pokonały 1:0 Real Betis, a dzięki remisowi w pierwszym meczu, mogły cieszyć się z awansu.

W pierwszym meczu w Sewilli, Real Betis w zasadzie rozdawał karty do 70. minuty, ale wtedy cała talia rozsypała się w efektowny sposób. Przy stanie 2:0 dla gospodarzy, piłkarze Valencii pokusili się o jedną składną akcję wykończoną przez Denisa Czeryszewa. W doliczonym czasie gry na 2:2 trafił zaś Kevin Gameiro, dając kolejny w tym sezonie, ale chyba najcenniejszy remis "Nietoperzom".

W rewanżu Valencia miała więc już przed pierwszym gwizdkiem lekką przewagę nad Betisem, który musiał choć raz trafić do siatki rywala. I to goście przez większość spotkania bardziej zagrażali bramce podopiecznych Marcelino, ale nie potrafili przekuć tego na gole. "Nietoperze" były zaś zabójczo skuteczne i w 56. minucie za sprawą gola Rodrigo postawiły pod ścianą zawodników z Sewilli.

Mimo wysiłków, Betisowi nie udało się nawet zdobyć bramki na otarcie łez i to Valencia zameldowała się w finale Pucharu Króla. Gościom środowego spotkania przeszła więc niepowtarzalna okazja, by zagrać w decydującym meczu na własnym stadionie - Estadio Benito Villamarín. W tym sezonie - 25 maja 2019 roku zmierzą się tam Barcelona i Valencia.

Valencia - Real Betis 1:0 (0:0)
Bramka: Rodrigo 56

W pierwszym meczu padł remis 2:2 i to Valencia awansowała do finału.