Tajemnice kwatery głównej siatkarskich kibiców z Zawiercia

Siatkówka

Kibice Aluron Virtu Warty Zawiercie to z pewnością jedna z najbarwniejszych grup sympatyków siatkówki w PlusLidze. Nie raz już chwaliliśmy wspaniałą atmosferę, jaką potrafią oni stworzyć zarówno we własnej hali, jak na meczach wyjazdowych swej drużyny. Odwiedziliśmy kwaterę główną siatkarskich fanów z Zawiercia.

Siatkarze z Zawiercia drugi sezon występują w rozgrywkach PlusLigi. Do ekstraklasy przebijali się z czwartej ligi i dopięli swego po trzech sezonach gry na zapleczu. Jak powstał klub kibica Aluron Virtu Warty?

 

– To jest podręcznikowy wręcz przykład kuli śniegowej. Niedawno miałem okazję rozmawiać z kibicem, który był z klubem od czwartej ligi i zadałem mu to pytanie. Powiedział mi, że na początku to było tak, że zajrzeli na halę i zobaczyli, że ten klub gra w tej czwartej lidze, ale nie ma kibiców. Zaglądali tam, potem pojawił się bęben. Jak pojawił się bęben, to potem pojawiło się więcej osób. Potem klub zaczął iść wyżej i w pierwszej lidze było już naprawdę sporo tych kibiców – powiedział spiker i komentator meczów Aluron Virtu Warty Marcin Górski.

 

Barażowe starcia z AZS Częstochowa były przełomowe dla tamtejszych sympatyków siatkówki.

 

– To był moment zapalny, to była torpeda, która wybuchła. Mnóstwo kibiców pojawiło się wtedy na meczu. Gdy tylko dowiedzieliśmy się, że baraż i cały proces akcesu do PlusLigi zakończyły się pozytywnie, od razu pojawił się temat organizacji klubu kibica. Chcieliśmy pokazać za wszelką cenę, że w Zawierciu nie tylko jest siatkówka, ale są też kibice – dodał.

 

Jak powstał lokal, w którym spotykają się kibice Aluron Virtu Warty? Jak powstają pomysły na oprawy meczowe? Czy kibice spotykają się po meczach z zawodnikami? Wizyta w kwaterze głównej kibiców Aluron Virtu Warty Zawiercie w załączonym materiale wideo.

Bożena Pieczko, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze