NHL: Porażka Lighting z Bruins, cztery gole Richardsona

Lider hokejowej ligi NHL Tampa Bay Lightning przegrał w czwartek na wyjeździe z Boston Bruins 1:4 w meczu na szczycie Konferencji Wschodniej. Cztery gole w wygranym spotkaniu Arizona Coyotes z Vancouver Canucks 5:2 zdobył Brad Richardson.

Bostońskie "Niedźwiadki" rozstrzygnęły losy spotkania w 88 sekund trzeciej tercji i przerwały serię dziesięciu wygranych rywali. Prowadząc po strzale Jake'a DeBruska w 29. minucie gospodarze, znaleźli drogę do bramki zespołu z Florydy dzięki trafieniom Acciariego (52), Patrice Bergerona (53) i Brada Marchanda (54). Honorowego gola dla pokonanych zaliczył Anthony Cirelli w 54. minucie.

W Glendale Arizona Coyotes wygrali z Vancouver Canucks 5:2. Bohaterem meczu był bez wątpienia Brad Richardson. Cztery gole dla Canucks strzelił poprzednio w jednym meczu Keith Tkachuk w... 1997 roku. Richardson ostatniego hat-tricka zaliczył 23 października 2010 roku. Teraz pierwszego gola zdobył w 12. minucie , a następne w 15., 32. i 49.

"Oczywiście, bramki są miłe i wiem, że musimy ich strzelać w każdym meczu więcej niż rywale, aby zakwalifikować się do play-off" - powiedział Richardson. Jego zespół z 67 wygranymi plasuje się na dziewiątym miejscu w Konferencji Zachodniej i ma tyle samo zwycięstw co Dallas Stars.

Zawodnika chwalił trener Coyotes Rick Tocchet: "Brad zagrał znakomity mecz. Jest tym zawodnikiem, na którym mogę najbardziej polegać, od momentu kiedy objąłem drużynę w sezonie 2017/2018. Zawsze podrywa kolegów do walki".

Boston Bruins z 85 punktami plasują się na drugim miejscu w Konferencji Wschodniej, tracąc do prowadzących Tampa Bay Lightning 17 punktów.

New York Islanders pokonali u siebie w Nassau Coliseum, Toronto Maple Leafs 6:1, a występującemu od lipca w zespole "Liści Klonowych" Johnowi Tavaresowi (grał w Nowym Jorku przez dziewięć sezonów) nie udało się strzelić gola w pierwszym meczu przeciwko dawnym kolegom. Zrobili to za niego: Anthony Beauviller, Anders Lee, Casey Cizikas, Valtteri Filippula, Nick Leddy i Brock Nelson. Honor gościom uratował trafiając w 14. minucie Zach Hyman.

W klasyfikacji kanadyjskiej na czele znajduje się nadal Nikita Kuczerow (Tampa Bay Lightning) - 104 punkty za 30 goli i 74 asysty w 65 meczach. Wyprzedza Patricka Kane'a (Chicago Blackhawks) - 94 (40+54) oraz Connora McDavida (Edmonton Oilers) - 87 (33+54). Kane rozegrał 63 spotkania, natomiast McDavid o trzy mniej.

Najskuteczniejszym przewodzi Aleksander Owieczkin (Washington Capitals) - 44 bramki. Drugi jest Kane - 40, a trzeci Leon Draisaitl (Edmonto Oilers) - 39.