PlusLiga: Trefl Gdańsk - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

W zaległym meczu 17. kolejki PlusLigi Trefl Gdańsk podejmie lidera rozgrywek ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Wicemistrzowie Polski zapewnili sobie już awans do fazy play-off. Jeżeli gdańszczanie chcą dalej marzyć o grze w czołowej szóstce nie mogą pozwolić sobie na potknięcie. Relacja na żywo i wynik meczu Trefl Gdańsk - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle na Polsatsport.pl.

Wtorkowe starcie zapowiada się niezwykle ciekawie. Zmierzą się ze sobą dwaj zdobywcy Pucharu Polski. Trefl niespodziewanie triumfował w 2018 roku. W obecnym sezonie krajowe trofeum trafiło w ręce siatkarzy ZAKSY. W lidze zespoły te dzieli jednak przepaść. Podopieczni Andrei Gardiniego z dorobkiem 53 punktów są liderem PlusLigi. Trefl zgromadził o 20 punktów mniej i zajmuje dopiero dziesiątą lokatę w zestawieniu.

 

Kędzierzynianie są już pewni gry w play-offach. W meczu z Treflem mogą jednak zagwarantować sobie jeszcze więcej. Wystarczy im bowiem jeden punkt, aby przypieczętować pierwsze miejsce po fazie zasadniczej, dające prawo gry w strefie medalowej. Siatkarze Trefla nie mogą pozwolić sobie na porażkę, jeśli chcą myśleć o grze w najlepszej szóstce. Tracą sześć punktów do PGE Skry Bełchatów, która zajmuje aktualnie szóste miejsce.

 

We wtorek podopieczni Andrei Anastasiego staną przed niezwykle trudnym zadaniem. ZAKSA to zespół, który w tym sezonie przegrał tylko dwa razy. Czy gdańszczanie pokuszą się o sprawienie niespodzianki i przybliżą do gry w fazie play-off?

 

Relacja na żywo i wynik meczu Trefl Gdańsk - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle od godziny 20:30 na Polsatsport.pl.


WYNIKI I TERMINARZ PLUSLIGI

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze