Bogut, który ostatnio reprezentował barwy Sydney Kings, już otrzymał tzw. list czystości od tego klubu. 34-letni Australijczyk wraca do Golden State po trzech latach, bowiem tu spędził sezony 2012-2016 i w 236 meczach uzyskał średnio 6,3 pkt, 8,3 zbiórek i oraz 2,2 asyst.

 

Mający 213 cm wzrostu Bogut osiągnął w drużynie "Wojowników" największe sukcesy w karierze - mistrzostwo NBA w 2015 roku i wicemistrzostwo w 2016.

 

W lidze australijskiej zdobył ostatnio tytuł najbardziej wartościowego zawodnika (MVP) oraz najlepszego obrońcy i został wybrany do pierwszej piątki rozgrywek - jego średnie to 11,4 pkt i 11,6 zbiórek.

 

Mający chorwackie korzenie zawodnik (jego rodzice pochodzą z tego adriatyckiego kraju) grał na parkietach NBA od 2005 roku, gdy został wybrany z numerem 1 w drafcie przez Milwaukee Bucks. Potem były zespoły Golden State, Dallas Mavericks, Cleveland Cavaliers i Los Angeles Lakers.

 

Jak dowiedziała się kilka dni temu Polska Agencja Prasowa Gortat, zdeterminowany, by zagrać w zespole obrońców tytułu Golden State Warriors, nie przyjął oferty Milwaukee. "Kozły" zdecydowały się więc na 38-letniego Pau Gasola, który przeszedł z San Antonio Spurs. Decyzja Polaka może mu się teraz odbić czkawką. 

 

WYNIKI, TERMINARZ I TABELE LIGI NBA