Serie A: Niespodziewane zwycięstwo SPAL. Piękna asysta Cionka

Piłkarze SPAL pokonali przed własną publicznością AS Roma 2:1 w meczu 28. kolejki Serie A. Thiago Cionek asystował przy pierwszej bramce dla gospodarzy.

Roma to zespół bijący się o miejsce w europejskich pucharach. Ligowe cele SPAL są zdecydowanie niższe. Podopieczni Leonardo Sempliciego zajmowali przed meczem szesnastą lokatę w tabeli Serie A. Faworytem wydawali się więc być przyjezdni.

Nieoczekiwanie to piłkarze SPAL znacznie lepiej rozpoczęli to spotkanie. W 17. minucie Kevin Bonifazi po dośrodkowaniu z rzutu wolnego główkował obok prawego słupka. Co nie udało się za pierwszym razem wyszło gospodarzom za drugim. Pięć minut później po wrzutce Thiago Cionka egzekucji dokonał Mohamed Salim Fares dając swojej drużynie prowadzenie. Roma miała w pierwszej połowie kilka okazji, by wyrównać, lecz nie potrafiła wykorzystać żadnej z nich.

Po przerwie trener Claudio Ranieri dokonał dwóch roszad w składzie. Na boisku pojawili się Diego Perotti i Nicolo Zaniolo. Za sprawą tego pierwszego Roma w 53. minucie doprowadziła do wyrównania. Po faulu Cionka, który przytrzymywał w polu karnym rywala arbiter podyktował rzut karny. Wykorzystał go właśnie Perotti. 6 minut później Juan Jesus faulował rozpędzonego rywala. Sędzia był konsekwentny i wskazał na jedenasty metr. Okazję wykorzystał Andrea Petagna. W 79. minucie Cionek mógł wynagrodzić swoim kolegom błąd sprzed kilku minut i strzelić gola. Reprezentant Polski po dośrodkowaniu główkował, ale trafił w poprzeczkę.

SPAL - AS Roma 2:1 (1:0)
Bramki: Fares 22, Petagna 61 - Perotti 54

SPAL: Emiliano Viviano - Kevin Bonifazi, Thiago Cionek, Francesco Vicari, Mohamed Salim Fares - Manuel Lazzari (76' Vasco Regini), Simone Missiroli, Alessandro Murgia (84' Lorenco Simic), Jasmin Kurtic (80' Pasquale Schiattarella) - Mirco Antenucci, Andrea Petagna

AS Roma: Robin Olsen - Rick Karsdorp (80' Davide Santon), Federico Fazio, Ivan Marcano, Juan Jesus - Justin Kluivert (46' Nicolo Zaniolo), Bryan Cristante, Steven N'Zonzi, Stephan El Shaarawy (46' Diego Perotti) - Patrik Schick, Edin Dzeko

Żółte kartki: Vicari, Cionek, Fares, Missiroli - N'Zonzi, Dzeko, Jesus, Perotti, Cristante