UFC: Dodatkowe 100 tysięcy dolarów dla Masvidala po brutalnym znokautowaniu Tilla

Sporty walki

Jorge Masvidal (33-13, 14 KO, 2 SUB) został największym zwycięzcą gali UFC w Londynie. Amerykanin za nokaut na Darrenie Tillu (17-2-1, 10 KO, 2 SUB) został nagrodzony bonusem za "Występ Wieczoru" oraz "Walkę Wieczoru".

Zgodnie z przewidywaniami główne danie wieczoru w Echo Arena nie zawiodło. Choć starcie Tilla z Masvidalem nie trwało nawet dwóch rund, to było pełne emocji. Lepiej zaczął ulubieniec gospodarzy, który po ledwie kilku sekundach powalił rywala na deski mocnym lewym prostym. Masvidal zdołał jednak przetrwać najgorsze i szybko wrócił do walki.

W drugiej rundzie sam ruszył do ataku, by w pewnym momencie kompletnie zaskoczyć faworyzowanego Tilla. Zmyłka prawą ręką, a po chwili soczysty lewy sierpowy padł na szczękę przeciwnika. Till padał na deski, ale zdążył jeszcze w powietrzu zainkasować kolejne uderzenie. Ostatnie przyjął, kiedy leżał praktycznie nieprzytomny. Sędzia szybko przerwał pojedynek.

Masvidal przerwał serię dwóch porażek z rzędu. Po gali organizacja przyznała mu dwa bonusy - za "Występ Wieczoru" oraz za "Walkę Wieczoru". Naturalnie w tej drugiej kategorii nagrodzony został również Till.

Listę uzupełnił Dan Ige, który rozmontował w pierwszej rundzie Danny'ego Henry'ego. On również zapracował na "Występ Wieczoru".