Ważne zdanie Bońka! "Dziewiątka jest Lewandowskiego. Jest poza zasięgiem reszty"

Piłka nożna

Na kilka dni przed meczem Austria - Polska w naszym kraju trwa dyskusja o możliwym zestawieniu supersnajperów w linii ataku. Wiele mówiło się nawet o zestawieniu Roberta Lewandowskiego, Arkadiusza Milika i Krzysztofa Piątka w jednym składzie, jednak wydaje się, że pierwszeństwo będzie miał nasz kapitan. "Dziewiątka jest Roberta, nie ma w ogóle o czym mówić" - powiedział Zbigniew Boniek w ostatnim odcinku "Prawdy Futbolu".

Lewandowski jest w tym sezonie w wybornej dyspozycji strzeleckiej i ma na swoim koncie już 30 trafień i 12 asyst w 36 występach na wszystkich frontach dla Bayernu. Przez niesamowite osiągnięcia Krzysztofa Piątka w Serie A (19 goli w 27 występach) nieco się jednak o tym zapomina, a w kadrze domaga się zestawienia obu strzelców. A przecież jest jeszcze Arkadiusz Milik, który być może znajduje się w swojej życiowej formie...
 
- Dyskutowałbyś o tym, kto na dziewiątce? Że Robert mógłby grać bardziej cofnięty? - zapytał Roman Kołtoń.
 
- Dziewiątka jest Roberta. Nie ma o czym mówić w ogóle. Na razie Lewandowski jest poza zasięgiem wszystkich innych piłkarzy, jest kapitanem naszego zespołu. Może grać w dwójce z Piątkiem, może grać z Milikiem. Drużyna piłkarska to jednak żywy organizm, jest dużo składowych i stworzą tego wypadkową na boisku. Możliwości trenera są duże - odpowiedział Zbigniew Boniek.
 
Fragment programu "Prawda Futbolu" w załączonym materiale wideo. Cały odcinek ze Zbigniewem Bońkiem pod TYM LINKIEM.
 
 
Mecz Austria - Polska o godz. 20:35 w Polsacie Sport. Początek przedmeczowego studia o godz. 18:00.
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze