Wielka nadzieja włoskiej piłki powalczy z Piątkiem? Milan chce piłkarza Juve

Był już w reprezentacji Włoch jeden czarnoskóry piłkarz, który robił furorę swoim charakterem. W buty Mario Balotellego ma szansę wejść Moise Kean, który udanie rozpoczął przygodę z dorosłym zespołem Italii. Pozyskaniem ogromnego talentu z Juventusu zainteresowany jest AC Milan!

"Narodziny gwiazdy", "Złote dziecko" - tytułowały swoje artykuły włoskie gazety po zwycięstwie 2:0 z Finlandią. Dość nieoczekiwanie w wyjściowym składzie Italii wybiegł młody talent z Juventusu, Moise Kean i trafił do siatki Lukasa Hradecky'ego.

19-letni snajper pochodzący z Wybrzeża Kości Słoniowej rozegrał w tym sezonie dla Starej Damy zaledwie 98 minut w Serie A, jednak zdołał dwukrotnie trafić do siatki. W Turynie mają świadomość, jakiej skali talentem jest Kean, jednak w linii ataku z Cristiano Ronaldo i Paulo Dybalą czarnoskóry snajper nie otrzymuje zbyt wielu szans.

Sytuację pragnie wykorzystać AC Milan, który chciałby sprowadzić wartościowego partnera dla Krzysztofa Piątka i zapewnić mu większą liczbę minut - zwłaszcza w obliczu możliwego pożegnania się z zespołem Patricka Cutrone, który przegrał rywalizację z reprezentantem Polski.

O ofercie wypożyczenia Rossonerich głośno było już w styczniu, gdy w Mediolanie rozmawiano o zastąpieniu Gonzalo Higuaina. Obok Polaka brano pod uwagę Luisa Muriela oraz właśnie Keana.

Bohaterem tak kontrowersyjnego transferu mógłby zostać nie kto inny, jak Mino Raiola - agent 19-latka. Juventus rozmawia o przedłużeniu wygasającego w 2020 roku kontraktu z talentem, jednak w wypadku odmowy byłby gotowy oddać go za dużą sumę już latem.

Skrót meczu Włochy - Finlandia, w którym bramkę na 2:0 zdobył Kean w załączonym materiale wideo.