Inne

Zenon Martyniuk gościł na zawodach kolarskich

9 kwietnia na stadionie miejskim w Białymstoku, wicemistrzowie Polski zmierzą się z beniaminkiem Ekstraklasy w ramach półfinału Pucharu Polski. Jagiellonia musi mieć się na baczności bowiem Miedź już w tym sezonie wygrała w stolicy Podlasia. W meczu 6. kolejki zespół z Dolnego Śląska wygrała 3:2. Jednak w rundzie rewanżowej w Legnicy, "Jaga" zrewanżowała się ekipie prowadzonej przez Dominika Nowaka, wygrywając 3:0. Teraz obie ekipy powalczą o finał Pucharu Polski.

 

W akcję zachęcającą kibiców do przyjścia na stadion włączył się sztab szkoleniowy, piłkarze, przedstawiciele innych dyscyplin - mistrza Europy w rzucie młotem Wojciech Nowicki. Jagiellonia w mediach społecznościowych zamieszcza są krótkie nagrania wideo pod hasłem "Pełen stadion na półfinał". Do akcji przyłączył się również słynny muzyk Zenek Martyniuk. - Moje serce jest żółto-czerwone! Zapraszam wszystkich na stadion 9 kwietnia - powiedział lider zespołu 'Akcent".

Po zimowej przerwie frekwencja na meczach Jagiellonii nie jest najwyższa. Dotychczas wynosiła 7-9 tys. widzów, przy pojemności stadionu 22,5 tys. Dlatego trwa akcja zachęcająca kibiców do przyjścia na mecz pucharowy, by dopingować piłkarzy z trybun. Bilety na większość miejsc kosztują 5 zł dla wszystkich. "Piąty półfinał Pucharu Polski w historii Jagiellonii - bilet za piątkę!" - zachęca klub. Do tego posiadacze ok. 4 tys. karnetów na mecze ekstraklasy wejdą na mecz pucharowy za darmo.

 

Początek meczu Jagiellonia - Miedź 9 kwietnia o godz. 18 na stadionie miejskim w Białymstoku. Dzień później, w drugiej półfinałowej parze, zagrają Raków Częstochowa i Lechia Gdańsk. Finał Pucharu Polski odbędzie się tradycyjnie 2 maja na stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

 

WYNIKI I TERMINARZ PUCHARU POLSKI

 

Półfinałowe mecze Pucharu Polski na sportowych antenach Polsatu.