40 tysięcy kibiców Sunderlandu zawładnęło Londynem! (WIDEO)

Piłka nożna
40 tysięcy kibiców Sunderlandu zawładnęło Londynem! (WIDEO)
fot. PAP

Ostatnie lata były wyjątkowo ciężkie dla osób związanych z klubem Sunderland AFC. W ciągu dwóch sezonów "Czarne Koty" dwukrotnie spadły z ligi, meldując się w League One - trzeciej lidze angielskiej. Nie osłabiło to jednak entuzjazmu fanów ekipy z północnej Anglii. Na finałowe starcie EFL Trophy w Londynie przybyło ponad 40 tysięcy kibiców ze Stadium of Light. Liczna grupa sympatyków zameldowała się w stolicy kraju już dzień przed ważnym spotkaniem.

Ekipa Sunderlandu jest w trakcie odbudowy. Jeszcze niedawno była uznaną marką Premier League, toczącą zacięte boje z Newcastle o panowanie w północnej Anglii. Niestety nieudane transfery oraz wysokie kontrakty spowodowały, że zespół spadł aż o dwie klasy rozgrywkowe w zaledwie dwa sezony. Ostatnie miesiące wydają się być jednak szansą na odrodzenie uznanej drużyny z portowego miasta. W League One zajmują czwarte miejsce, gwarantujące udział w barażach o Championship. Warto zaznaczyć, że mają aż trzy zaległe spotkania, więc bezpośredni awans jest również możliwy.

Oprócz ligowych zmagań o powrót do piłkarskiej elity, "Czarne Koty" dobrze spisują się w EFL Trophy, w którym dotarli aż do finału na stadionie Wembley. W turnieju dla klubów z niższych zawodowych lig Sunderland zmierzy się z inną uznaną, ale podupadającą ekipą Portsmouth.

Udział w finale krajowego pucharu wzbudził wielkie zainteresowanie wśród fanów ze Stadium of Light. W przeddzień starcia do Londynu przyjechało ponda 40 tysięcy kibiców z północy. Liczna grupa sympatyków klubu zebrała się na jednym z większych placów
 w stolicy Anglii - Trafalgar Square. Wśród nich obecni byli również właściciel klubu Steward Donald oraz dyrektor wykonawczy Charlie Methven. Ten drugi bawił się z kibicami bardzo długo, co widać na załączonym wideo.

 

 

Finał EFL Trophy to szansa dla Sunderlandu na wygranie pierwszego trofeum od 1973 roku. Pierwszy raz historii bilety na finał tego trofeum zostały wyprzedane. Warto zaznaczyć, że "Czarne Koty" blisko 5 lat temu dotarły do finału Pucharu Ligi. Wtedy jednak przegrały ze zdecydowanie lepszą drużyną Manchesteru City 1:3.

WYNIKI I TABELA LEAGUE ONE

MM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze