Naval: Wróciliśmy do korzeni

Sporty walki

Naval, były żołnierz GROM-u, był gościem w studiu podczas AFC 5 w Łomży. - Połączenie walki w klatce z byciem żółnierzem to jest wreszcie sytuacja, w której wróciliśmy do korzeni. Żołnierz, który ma bronić kraju, dostaje szansę dodatkowego treningu, sprawdzenia jak wygląda walka twarzą w twarz z przeciwnikiem - mówił Naval w studiu Polsatu.

Maciej Turski: Wojsko i sporty walki, to naturalne połączenie. Trzeba przecież posiadać umiejętność walki w bliskim kontakcie będąc żołnierzem. Jak to przydaje się w kontekście nie tylko wykorzystania tych umiejętności w praktyce, ale także pod kątem mentalnym?

Naval: Jeżeli patrzymy na militaria mocno wstecz, to pamiętamy rycerstwo, które też wiązało się z walką na bliskim dystansie. Dopiero nowe technologie pozwoliły walczyć na większym dystansie niż kiedyś. Połączenie walki w klatce z byciem żołnierzem to jest wreszcie sytuacja, w której wróciliśmy do korzeni. Żołnierz, który ma bronić kraju, dostaje szansę dodatkowego treningu, sprawdzenia jak wygląda walka twarzą w twarz z przeciwnikiem. Można tutaj sprawdzić czy szkolenie jest na tyle dobre, że żołnierze dobrze radzą sobie w sytuacji stresowej czy nie drętwieją im ręce.

Rozmowa w załączonym materiale wideo.

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie