Mecz z Niemcami sprawdzianem przed turniejem im. Feliksa Stamma

Sporty walki
Mecz z Niemcami sprawdzianem przed turniejem im. Feliksa Stamma
fot. PAP

W ramach "Światowej Konfrontacji Boksu Olimpijskiego" polscy pięściarze zmierzą się 18 kwietnia z Niemcami. Mecz we Władysławowie będzie pierwszym pod wodzą trenera Ireneusza Przywary. Za dwa tygodnie kadrowiczów czeka start w turnieju im. Feliksa Stamma. - W czwartek rozegranych zostanie aż 12 pojedynków, bowiem zdublowane zostały kategorie 64, 69 i 75 kg. W kilku innych mamy rezerwowych zawodników gotowych do walki - powiedział Przywara, który stanowisko objął na początku roku.

Reprezentanci przebywają na zgrupowaniu we Władysławowie, gdzie zmierzą się z Niemcami. W poprzednich tygodniach startowali w kilku turniejach międzynarodowych i młodzieżowych mistrzostwach Europy, a teraz po raz pierwszy pod wodzą Przywary wystąpią w meczu towarzyskim.

 

W składzie znaleźli się: 52 kg Jakub Słomiński, 56 kg Jarosław Iwanow, 60 kg Radomir Obruśniak, 64 kg Mateusz Polski i Damian Durkacz, 69 kg Filip Wąchała i Kamil Holka, 75 kg Ryszard Lewicki i Rafał Perczyński, 81 kg Sebastian Wiktorzak, 91 kg Tomasz Niedźwiecki i +91 kg Aleksander Stawirej.

 

Poprzednio spotkanie z Niemcami odbyło się przed dwoma laty w Brodnicy, a Polacy wygrali 12:8. Wówczas boksowali m.in. Słomiński, Iwanow, Obruśniak, Polski i Stawirej. Zwycięstwa odnieśli Słomiński i Polski.

 

Kolejnym tegorocznym sprawdzianem biało-czerwonych będzie turniej Stamma w Warszawie, który potrwa od 29 kwietnia do 4 maja. W następnym miesiącu zaplanowane są także m.in. zawody w czeskim Usti nad Łabą, a w czerwcu Igrzyska Europejskie w Mińsku.

PAP, WŁ

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze